Tabuk Otelleri Ara

En uygun Tabuk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tabuk otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tabuk Hakkında

Tabuk, Suudi Arabistan'ın Tabuk bölgesinin en önemli turistik şehirlerinden biri. Ülkenin etkileyici doğa harikalarına ev sahipliği yapan şehir; Rum Vadisi'nin etkileyici kumtaşı oluşumları, benzersiz mercan resifleri, kilometrelerce uzanan bembeyaz kumsalları ve turistik tesisleriyle Suudi Arabistan'ın dünyada en çok turist çeken yerlerinden biri. Çöl ikliminin hakim olduğu Tabuk şehrinde yaz aylarında ortalama 46 derece, kış aylarında ise 5 ile 18 derece arası sıcaklıklar yaşanıyor. Bahar aylarında daha serin bir havada gezebileceğiniz şehrin tarihi M.Ö. 500 yılına kadar uzanıyor ve gezinizde her yerde bu uzun tarihten izler görebilirsiniz.

Tabuk’a 20 dakika sürüş mesafesinde yer alan ve çöl ortasında bir vahayı andıran Raes Gölü, devasa dağlar arasına gizlenmiş ve palmiye ağaçlarıyla sarılı gölüyle romantik geziler için en sık gidilen yerlerden. Tayeb Al-Ism Vadisi ise Suudi Arabistan'ın en çok ziyaret edilen doğa harikalarından biri. Akabe Körfezi kenarında, 600 metre yüksekliğinde granit kütleler, palmiye ağaçları ve sazlıklarla masalsı manzaralar sunan vadi, körfezin kristal berraklığındaki suları ve mercan resifleriyle de çok popüler bir dalış alanı. Doğa severlerin mutlaka uğraması gereken diğer yerler ise kartpostallara konu olan sarp kayalarıyla Wadi Al Disah ve antik arkeoloji alanlarıyla çevrili Cabal al-Lawz. Çöl safarilerinin değişmez adresi olan Wadi Zeeta de çarpıcı kaya oluşumları, dağları ve kum tepeleriyle macera arayanlar için ideal.

M.S. 1559'da yöreye özgü taşlarla inşa edilen Tabuk Kalesi, günümüzde Osmanlı döneminden kalan paha biçilmez tarihi eserlerin sergilendiği bir müze olarak hizmet veriyor. Kayalara oyulmuş etkileyici anıt mezarlarıyla tün dünyadan tarih severlerin ilgisini çeken Mugha'ir Shu'ayb ve Osmanlı döneminden kalan tarihi bir simge olan Hicaz Tren İstasyonu da ziyaret edebileceğiniz Tabuk tarihi hazineleri arasında.

Kızıldeniz'in muhteşem manzarasını sunan Şehzade Fahd bin Sultan Parkı; restoranları, koşu alanları ve rengarenk çiçek bahçeleriyle şehrin kalabalığından uzaklaşmak için tercih edebileceğiniz bir turistik alan. Etkileyici şelalelerin çevresine kurulmuş yüzme havuzları, su kaydırakları ve yeşil alanlarıyla Şelale Parkı ise çocuklu ailelerin Tabuk’ta güzel zaman geçirebileceği en güzel yerlerden.

Arabistan ve uluslararası mutfaklardan yemekler tadabileceğiniz onlarca kaliteli restorana ve konforlu otellere sahip Tabuk’a Prens Sultan bin Abdulaziz Havalimanı’na bilet alarak veya Suudi Arabistan'ın birçok şehrinden direkt veya aktarmalı otobüs seferleriyle kolayca ulaşabilirsiniz.