Surrey Otelleri Ara

En uygun Surrey otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Surrey otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Surrey Hakkında

Kanada'nın metropol kentlerinden biri olan Surrey, Fraser Nehri güneyinde Amerika Birleşik Devletleri sınırının kuzeyinde kurulu bir kenttir. Kanada'nın British Columbia eyaletine bağlı Surrey kentinde yaklaşık 510 bin kişi yaşamlarını sürdürüyor. Nüfusun yüzde 30'unu Asyalılar oluştururken kentte Latin Amerikalılar, Araplar, Aborijinler ve Avrupalılar nüfusun geri kalanını meydana getiriyor. Resmî dil olarak kabul edilen İngilizce'nin yanı sıra kentte yaygın olarak Pencap ve Tagalog yerel dilleri konuşuluyor.
Kentin merkezinde yer alan ve sembol olarak kabul edilen Heritage Meydanı'nı süsleyen asker heykeli ihtişamı ile görenleri büyülerken Tarihi Surrey Belediye Binası bünyesinde bulunan Surrey Müzesi ve Cloverdale Kütüphanesi ziyaretçi akınına uğruyor. Şehre nefes aldıran Redwood Parkı asırlık ağaçları ve yemyeşil doğası ile ailelerin hafta sonu gözde mekânlarından biri iken Dart's Hill Garden'da yer alan botanik bahçeleri de kentin görülmeye değer doğal mekânları arasında yer alıyor. Her kış düzenlenen ve 15 bin katılımcıyı aşan WinterFest, çocukların doyasıya eğlendiği Çocuk Festivali ve Kuzey Amerika'nın en büyük ve görkemli dans yarışmasının düzenlendiği Surrey Festivali, kente her yıl yerli ve yabancı turistlerin akın etmesini sağlıyor. 
Elverişli topraklarında yüzyıllardır tarım yapılan Surrey kentinin arazisinin yüzde 35'i günümüzde tarım üretiminde kullanılıyor. Ulusal gelirin üzerinde bir gelir seviyesine sahip Surrey halkının büyük bölümü tarım ile uğraşırken kentte sağlık, eğitim ve sanat alanlarında da önemli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Kış aylarında yoğun yağış alan Surrey kentinde yaz mevsimi oldukça sıcak geçer. Sonbahar ve kış mevsimlerinde ise oldukça serin bir hava hakim olurken kent yoğun olarak yağışların etkisinde kalıyor.