Surinam Otelleri Ara

En uygun Surinam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Surinam otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Surinam Hakkında

Birkaç yüzyıl süren Alman, İngiliz ve Hollanda esaretinden kurtulan ve Atlas Okyanusu’nun kıyısında küçük bir coğrafi alana sahip olan Surinam, bugün bağımsız bir devlet olarak tüm dünyada kabul görüyor.

Amerikan yerlileri ve Hint kökenli yerleşimcilerin nüfusun önemli bir bölümünü oluşturduğu ülkede ayrıca Creole, Javanlı ve Maroon gibi farklı etnik unsurlar da bulunuyor. Hollanda dili olan Felemenkçe’nin resmi dil olarak kullanıldığı ülkede, hemen hemen bütün vatandaşlar İngilizce’yi de ana dilleri kadar iyi konuşuyor.

Kırsal bölgelerde tarımın geçim kaynağı olarak görüldüğü Surinam, ihraç ettiği boksit ürünleri ile ekonomisini ayakta tutmaya çalışıyor. Barışçıl bir ülke olan Surinam, komşuları olan Brezilya, Fransız Guyanası ve Guyana ile ilişkilerini iyi tutmaya önem veriyor.

Özellikle yaz aylarında nem oranının dayanılmaz hale geldiği ülkede, tropikal iklim yaşanıyor. Yağış oranı düşük olan Surinam genelde sıcak ve kurak bir havanın etkisi altında kalıyor. Tüm bu ağır hava koşullarında serinlemek ve rahatlamak isteyenlerin imdadına ülkenin sahilleri yetişiyor.

Surinam’ın Sipaliwini bölgesindeki Tafelberg Doğal Yaşam Alanı, eşine az rastlanır ve nesli tükenmekte olan hayvanları görebileceğiniz harika bir yer. Ziyaretçiler bu eşsiz doğayı gezerken bölgeye has hayvanların yaşam alanlarına şahitlik etme fırsatı buluyor. Tarihi şehir yapısı ile UNESCO Dünya Miraslar Listesi’ne girmeyi başaran başkent Paramaribo, müzeler ve kutsal mekânların yanı sıra plajlarıyla da turistlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Fort Zeelandia’da kurulu olan Surinam Esaret Müzesi’nde İngiliz, Alman ve Hollanda sömürgelikleri döneminden kalan eserler ve acı izler günümüze yansıtılıyor. Komşu ülke Brezilya’da şubat ayında yapılan karnavalla eş zamanlı olarak düzenlenen Surinam Karnavalı’nda, sokaklar rengarenk giysili dansçılarla dolarken tüm gece boyunca müzik ve eğlence hız kesmiyor.

Nisanda düzenlenen Uluslararası Film Festivali’nde gösterime giren yabancı ve yerli filmler ödüllendiriliyor. Her yıl yirmiye yakın ülkeden kırka yakın yabancı filmin sunulduğu festival, dünyanın en saygın film festivalleri arasında yer alıyor. Temmuz ayında düzenlenen Yüzme Maratonu, dünya çapında birçok milli yüzücünün katılımı ile gerçekleştiriliyor. Katılımcılar, yağmur ormanlarının bir ucundan bir ucuna yüzerek geçen yüzücüleri büyük bir heyecanla takip ederken, yarışı kazanan yüzücü büyük ödülün sahibi oluyor.

Surinam mutfağının vazgeçilmezi olan ve tavuktan yapılan Roti, ülkede taze sıkılan meyve suları ve salatalar eşliğinde turistlere servis ediliyor. Surinam’a özel kiraz ve bu kirazdan yapılan tatlılar da mutlaka tadılması gereken lezzetler listesinin başında yer alıyor.