Sungai Petani Otelleri Ara

En uygun Sungai Petani otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sungai Petani otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sungai Petani Hakkında

Malezya’nın kuzeyinde 450.000’e yaklaşan nüfusuyla en hızlı büyüyen şehirlerden biri olan Sungai Petani, Kedah bölgesinin de en büyük şehri. Sungai Petani, Kedah’ın başkenti Alor Setar’a 55, komşusu Penang eyaletine ise 33 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Birbirine paralel uzanan Sungai Petani ve Sungai Pasir nehirleri arasında kalan şehrin ismi ise ‘Çiftçi Nehri’ anlamına geliyor. Şehir eski tarihçilere göre antik çağlardan bu yana varlığını sürdürüyor. Sömürgecilik dönemlerinde pirinç eken ve kauçuk üreten şehir, günümüzde başta Japon firmaları olmak üzere birçok uluslararası işletmenin olduğu bir yer ve en çok da tekstil, ahşap, tüplü televizyon sektöründe ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Kentin en uğrak noktası, tam ortasında yükselen eski saat kulesi. Jalan Pengalan bölgesinde ise vahşi batı filmlerindeki gibi bir atmosfer hissedeceğiniz Çin mahallesini göreceksiniz. Eski bir Hindu geleneksel köyü olan Gunung Jerai’nin ormanlarla kaplı yamaçları ve oldukça etkileneceğiniz Lembah Bujang Arkeoloji Müzesi de kente geldiğinizde karşılaşacağınız güzellikler arasında. Sungai Petani’nin özellikle son yıllarda büyük alışveriş kompleksleri ile ünlendiğini de belirtelim. Tekstilden yiyeceğe kadar her ihtiyacı karşılayan bu merkezlerle kavşaklarda ve meydanlarda karşılaşıyorsunuz. Şehrin yakınlarında ise Tanjung Dawai, Sungai Sedim, Kuala Muda, Lembah Bujang, Jerai Dağı gibi turistik noktalar bulunuyor.

Sungai Petani’ye havayolu, karayolu veya demiryolu ile ulaşabiliyorsunuz. Elektrikli trenlerin de çalıştığı şehre Kuala Lumpur’dan veya Tayland’dan raylı sistemle gelebiliyorsunuz.  Ekspres otobüs seferlerin de sıklıkla yapıldığı Sungai Petani’ye en yakın havaalanları ise Kepela Batas Havalimanı ile Penang Uluslararası Havalimanı. Havalimanlarından şehre otobüs, taksi veya araç kiralama alternatifleriyle transfer yapabiliyorsunuz.