Sorrento Otelleri Ara

En uygun Sorrento otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sorrento otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sorrento Hakkında

Etrafınızı saran limon ağaçlarının iç açan kokusu ve denizden gelen ılık rüzgarın şehri olan Sorrento, falez kayalıkları üzerine kurulmuş limon çiçeği kokan enfes bir şehirdir. Sorrento ziyaretçilerine tam bir yaz masalını sunuyor. Napoli Körfezi‘nde harika manzarasıyla beraber gerçek bir Akdeniz rüyası yaşamak için rotanızı bu şehre çevirmelisiniz. Corso İtalya‘da turladığınızda Sorrrento‘nun nabzını tutmak, manzarayı seyretmek; bu çarpıcı mimariyle kültür turunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yemek kültürlerinde balık en başta olsa da, dünya mutfağından birçok yemeğe de yer vermektedirler. Özellikle İtalyan mutfağının baştacı olan makarnaların da tadına bakmalısınız. Lezzetli makarnaların yanı sıra deniz mahsülü ile zenginleştirilmiş risottaları da bu şehrin vazgeçemeyeceğiniz lezzetleri arasındadır. Tatlılarıyla da ünlü olan şehir; Türk mutfağına benzer lezzetleri kendi kültüründe barındırmaktadır. Sorrento’nun mutfağı ayrıca deniz mahsüllerinden zengin, kılıç balığı ile ünlüdür.

Sorrento özellikle yaz mevsiminde çok kalabalık olduğu için birçok yer için önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Mevsim olarak da ılık ve kurak bir mevsimi olan Sorrento’nun, yaz mevsiminde kalabalık olmasının bir sebebi de sahillerin güzelliğidir. Bu şehirde dinlendiğinizi ve güzel vakit geçirdiğinizi hissedeceksiniz.