Slupsk Otelleri

En uygun Slupsk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Slupsk otellerini listele.

Slupsk Hakkında

Baltık Denizi yakınlarına konumlanan Slupsk şehri, Polonya’nın kuzey kesiminde yer almaktadır. Finans ve ticaret alanlarında söz sahibi olan şehirde birçok tarım ürünü yetiştirilmektedir. İthalat ve ihracatın oldukça geliştiği Slupsk’ta şehir yerleşimleri farklı bir tasarıma sahiptir. Słupsk’ın iklimi Polonya’nın diğer bölgelerine göre farklılık gösterir. Çoğunlukla ılıman bir iklime sahip olan kentin bazı bölümleri ise karasal iklimin etkisindedir. Sıcaklık temmuz ayında maksimum seviyeye çıkmaktadır.

Muzeum Pomorza Srodkowego w Slupsku ve Hexenturm şehrin önemli gezi alanları içerisinde bulunmaktadır. Birçok dergiye kapak fotoğrafı olan bu alanlara her yıl düzenli olarak turist ziyareti olmaktadır.

Şehir genelinde Polonya mutfağının geleneksel yemekleri menülerde yer almaktadır. Ayrıca Dünya Mutfağından çeşitli seçenekler de mevcuttur. Şehirde oldukça akıcı ve eğlenceli bir gece hayatı anlayışı hâkimdir. Özellikle erasmus öğrencileri için birçok kafe ve işletme kent merkezinde yer almaktadır. Redzikowo Havalimanı kent merkezinin ulaşım fonksiyonları dâhilindedir. Ayrıca şehirde liman, karayolu ve havayolu ulaşımı da oldukça gelişmiştir.

x