Slagelse Otelleri

En uygun Slagelse otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Slagelse otellerini listele.

Slagelse Hakkında

Danimarka’nın batısında, Büyük Kemer Köprüsü’nün muhteşem manzarasını seyre dalabileceğiniz Slagelse, içinde masalsı detaylar yaşatan küçük bir kasaba. Danimarka’nın en eski kasabalarından olan Slagelse, Vikingler zamanında kurulmuş. Eğer, Vikinglere özel bir sevginiz varsa, doğru yerdesiniz. 900’lerin sonundan kalma, Trelleborg Kalesi’nde, vikinglerin izlerini takip edebilirsiniz.

Storebaeltsbroen (Büyük Kemer Köprüsü’nü) hem uzaktan seyretmenin hem üzerinden geçmenin keyfini sürebilirsiniz. Dünyanın en uzun 3. asma köprüsü olarak bilinen Büyük Kemer Köprüsü, Danimarka tarihinin en büyük inşaat projesi idi. Bu köprü sayesinde, Avrupa’dan İsveç ve İslandinavya’nın geri kalanına, Danimarka üzerinden geçiş mümkün kılındı.

Zarif sokaklarında, büyüleyici meydanlarında yürüyüşe çıkabilir; eğer şanslı gününüzdeyseniz, haftada bir kraliyet süvarilerinin yürüyüşüne rastlayabilir, zamanda yolculuk yaşayabilirsiniz. Skaelskor Havn’da sıcak bir yaz gününde limanda harika zaman geçirebilirsiniz. Danimarka’nın en eski kiliselerinden biri olan Soro Klosterkirke’ü mutlaka görmelisiniz. 12. yüzyıldan günümüze, tarihi detaylar bulabileceğiniz büyük bir kilise. 

Fransız mutfağı etkisindeki, çoğunlukla et, balık ve patatesten oluşan Danimarka’nın yerel mutfağını ve Avrupa mutfağı ağırlıklı lezzetleri bulacağınız Slagelse’de restorandan cafeye geniş skalada yeme içme fırsatları mevcut.

Ilıman iklimin hakim olduğu Slagel’de, ılık geçen kış aylarını, serin yazlar takip eder; her mevsimde farklı bir keşif için ziyaret edebilirsiniz.

x