Sint-Truiden Otelleri

En uygun Sint-Truiden otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sint-Truiden otellerini listele.

Sint-Truiden Hakkında

Sint-Truiden, Belçika’nın Limburg’a bağlı en büyük şehirlerinden. Tarihi 7. yüzyılda başlayan kentin kurucusu, kör bir kadının gözlerini açtığı rivayet edilen Frank asili Trudo. O zamanlar şehrin simgesi ve haç yeri olan St. Trudo Manastırı da rivayetin geçtiği Cicindria Nehri kıyısındaki kilise. Bu kilise 15. yüzyılda şehir savaşlarında yıkılsa da, şehrin kuruluş hikayelerinde varlığını hala sürdürüyor.

Alt kısmı 13. yüzyıl, geri kalanı ise 1608 yılına tarihlenen mimarisiyle Belediye Binası şehrin gezilecek yerleri arasındaki önemli duraklardan. Eski Benedictine Manastırı’nın yerinde konumlanan Nonnemielen Kalesi ve Neo-Gotik tarzdaki binaları da Sint-Truiden’in turistik yerlerinden. Ama şehirde göreceğiniz en önemli yapı 1258 yılında rahibe yetiştirmek için yapılan ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan St. Agnes Beguinage Mimari Kompleksi. Yapının meydanında bulunan St. Trudo heykeli ile sembolik meridyen çizgisinin öğleden sonra güneş saati oluşturması ise bu tarih mirasının en ilgi çeken özelliklerinden. Ortaçağ’ın en muhteşem yapılarından olan eser, 13. yüzyıldan 17. yüzyıla kadar uzanan sütunları ve içindeki tablolarla da dikkat çekiyor.

Bisikletle veya yürüyerek kolayca gezebileceğiniz Sint-Truiden, sadece sanat ve kültürüyle değil yetiştirdiği ürünlerle de ünlü bir meyve şehri. Şehrin kırsal alanlarının panoramik manzarası ve mis gibi meyve kokan havasının tadını çıkarabileceğiniz birçok bisiklet yolu bulunuyor. Armut, elma, kiraz ve çilek başta olmak üzere meyve yetiştiriciliği şehrin doğu bölgesinin son 200 yılını oluşturuyor. Şehir birasıyla ünlü olup, malt ve meyve özü karışımıyla özel bir yerel tat oluşturuyor.

Nisan ayından ekim ayına kadar düzenlenen renkli festivalleriyle daha da kalabalıklaşıp şenlenen şehir, çiçek ve hasat zamanlarında şarap turlarının ve meyve şirketlerinin akınına uğruyor. Özellikle eylül ayında kurulan hasat pazarı şehrin en büyük etkinliklerinden biri. Ağaçların çiçek açtığı dönemlerde ise turizm canlanıyor ve mumlarla süslenen meyve ağaçları arasında romantik gece yürüyüşlerinden, sıcak hava balonlarıyla yapılan turlara kadar birçok aktivite düzenleniyor. Tarihi ticaret merkezinin kalbi olan şehir, Belçika’nın en büyük ikinci şehri olan ve birçok mağazanın bulunduğu Grote Mark’s açılan kapısıyla alışveriş için de birçok seçenek barındırıyor.

Sint-Truiden’e havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havaalanı 32 kilometre uzaklıktaki Liege Havaalanı. Bir diğer alternatif ise Brüksel Havalimanı ve şehre uzaklığı 63 kilometre. Havaalanından şehre transferlerinizi tren aktarmalarıyla gerçekleştirebiliyor, otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden de yararlanabiliyorsunuz.

x