Sighisoara Otelleri Ara

En uygun Sighisoara otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sighisoara otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sighisoara Hakkında

Tarnava Nehri kıyısında konumlanan Sighişoara gezerken zaman yolculuğuna çıkacağınız, buram buram Ortaçağ kokan bir Romanya kasabası. 15. Yüzyıl Avrupa’sında Macar ve Alman yönetiminde olan kasaba ayrıca UNESCO Dünya Kültürel miraslarından da biri. Günümüze gelene kadar oldukça iyi korunmuş Sighişoara pastel renklerdeki evleri, kuleleri, Arnavut kaldırımlarıyla her yıl binlerce turist ağırlıyor. Kasabanın en dikkat çekici noktalarından biri zamanında Osmanlı İmparatorlu ile savaşmış, Osmanlı askerlerine uyguladığı işkencelerle bilinen Vlad Dracul, yani nam-ı diğer Kont Dracula’nın yaşadığı ev. Transilvanya’da Rumenlerin bir kahraman olarak kabul ettiği, gerçekten de bir vampir olduğu rivayet edilen vahşi liderin evi, kullandığı silahların sergilendiği Silah Müzesi’nin hemen yanında bulunuyor ve bir restoran olarak işletiliyor.

Sighişoara’nın tarihi, diğer Romanya şehirleri gibi M.S. 1 Yüzyıla kadar inmesine rağmen bugünkü görünümü kazanması M.S. 12 yüzyılda oluyor. Macaristan Krallığı ticareti geliştirmek için Alman tüccarları bölgeye çağırıp, hem korunup hem yaşayabilecekleri bir kale yaptırıyor. Citadel olarak geçen kale bölgesi kasabanın yüksek bir tepesinde bulunuyor. Surların arasındaki 1280 yılından kalma ve üzerinde gezegenlerin simgeleri bulunan saat kulesi ise Sighişoara’nın bir diğer gezi noktası. Kasabada her yıl temmuz ayında Ortaçağ Festivali düzenleniyor. 3 gün süren festivale denk gelirseniz, tiyatro, müzik, dans ve sergilerle donatılmış caddelerde yöresel kıyafetli kalabalıklar görebilir, festival coşkusuna siz de katılabilirsiniz.

Romanya Sighişoara’ya havayoluyla geldiğinizde inebileceğiniz en yakın havaalanı Targu Mureş Transilvania Uluslararası Havalimanı. Havaalanı kasabaya 61 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Otobüs ve taksilerle transfer yapabiliyorsunuz.