Siegen Otelleri Ara

En uygun Siegen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Siegen otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Siegen Hakkında

Almanya’nın batısında, Kuzey Ren-Vestfalya’nın güney bölümünde yer alan Siegen aynı zamanda tam bir üniversite şehri olarak biliniyor. Genellikle beyaz renkli tipik Alman mimarisini yansıtan evleri ile son derece hoş bir görüntü çizen şehir geniş yeşil alanları ile de anılıyor.

Nüfusu 120 bine yaklaşan şehirde bulunan üniversite kentin en önemli cazibe merkezlerinden biri. Her yıl yaklaşık 15 bin üniversite öğrencisini ağırlayan kentte öğrenciler ekonominin de gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. Çevresi yüksek tepeler ve arazilerle çevrili Siegen’e en yakın şehirler 125 kilometre uzaklıkta bulunan Frankfurt ile 83 kilometre mesafede yer alan Hagen. Ülkenin en önemli ticaret, sanat ve kültür merkezlerinden biri olan Köln ise Siegen’e 93 kilometre kadar uzaklıkta.

Şehirde bulunan Apollo Theatre aynı zamanda Siegen’in en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri. Burada her yıl çok sayıda gösteri düzenleniyor ve hem şehirde yaşayan hem de çevre kentlerden gelen ziyaretçileri buluşturuyor. Burada yılın çeşitli dönemlerinde konserleri izleyerek eğlenceli vakit geçirmek de mümkün. Kentte görülmesi gereken bir diğer yer ise Siegen Modern Sanatlar Müzesi. Modern sanatın etkileyici eserlerini barındıran müze özellikle sanat tutkunu gezginlerin fazlasıyla ilgisini çekecek türden. Eğer dünyaca ünlü müzik grubu Beatles hayranıysanız, şehirde efsanevi grubun adıyla anılan ve grubun posterleri ile geçmişini yansıtan çeşitli parçaları barındıran Beatles Müzesi’ni de mutlaka görmelisiniz.

Siegen’in neredeyse tamamı 2. Dünya Savaşı sırasında yıkılmış olsa da günümüzde ziyaretçilerin ilgisini çekecek eserler halen var. Kent merkezinde görebileceğiniz kiliseleri ziyaret edebilir veya farklı bir alternatif olarak Siegen çevresinde karşınıza çıkacak harika manzaralar eşliğinde gezinebilirsiniz.