Serdivan Otelleri Ara

En uygun Serdivan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Serdivan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Serdivan Hakkında

Sakarya’ya bağlı Serdivan, yaklaşık 130 bin nüfusuyla şehrin en büyük ilçelerinden. Şehrin sınır komşusu Adapazarı’ndan yalnızca 6 kilometre uzaklıktaki Serdivan, önceleri Rumların yerleştiği bir bölge iken günümüzde Türk nüfus çoğunlukta. 2008 yılından bu yana ilçe olan Serdivan’da başlıca geçim kaynağı tarım ve ticaret.

İlçede Karadeniz ve karasal iklim arasında geçiş ikliminin özellikleri görülüyor. Kış ve bahar ayları genellikle yağışlı geçerken kurak ve sıcak yazlar yaşanıyor. 1999 yılında büyük bir depremle sarsılan bölgede günümüzde de bu büyük sarsıntıdan geriye kalan bazı izlere rastlayabilirsiniz. Deprem Müzesi’ni ziyaret ettiğinizde ise yaşanan zorlu günlere kendi gözlerinizle şahitlik edeceksiniz. Serdivan ve yakınlarındaki yerleri gezerken bölgenin dikkate değer ibadethanelerinden Orhan Gazi Camii’ni görebilir, Kent Park’ı ziyaret ederek çocuklarla birlikte yeşil atmosferin tadını çıkarabilir veya Arka Plan Sanat Galeri’nde sanatseverlerle buluşan sergileri gezebilirsiniz. İlçe merkezinin birkaç kilometre dışındaki Beşköprü ve Gölpark ise civardaki diğer harika eser ve yerlerden bazıları.

İlçenin doğal ve tarihi zenginliklerini gördükten sonra biraz da macera ve heyecan dolu bir aktivite isterseniz, yamaç paraşütünü deneyebilirsiniz. Serdivan’da yamaç paraşütü uzun süredir adrenalin sporlarına meraklı ziyaretçilerin gözdesi. Profesyonel eğitmenler eşliğinde kendinizi rüzgarla birlikte aşağı doğru bırakarak nabzınızı hızlandırabilirsiniz. İlçe konaklama ve yemek gibi konularda çok gelişmiş sayılmaz. Buna karşılık hem Serdivan’da hem de Sakarya’nın merkezinde kalabileceğiniz küçük tesisler ile yerel yemeklerden tadabileceğiniz lokantalar sizi bekliyor.