Schwechat Otelleri Ara

En uygun Schwechat otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Schwechat otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Schwechat Hakkında

Geleneksel birası ile ünlü Schwechat, Avusturya’nın başkenti Viyana yakınlarında bulunan küçük bir kasaba. Daha çok Viyanalılar ve şehri ziyaret eden turistler tarafından hafta sonları ziyaret edilen kasaba sahip olduğu petrol rafineleriyle ticari önem taşıyor. İsmini kasabanın merkezinden geçen aynı adlı nehirden alan Schwechat özellikle Roma İmparatorluğu döneminde bir kesişim noktası olması sayesinde ilgiyi üzerine çekiyordu.

Ünlü futbolcu Christopher Dibon ve Ressam Rudolf Hausleithner ile bilinen kasabada geçmiş ve bugünün izlerini bir arada görmek mümkün. Kasaba ayrıca havalimanına ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle her yıl Avusturya’yı ve başkent Viyana’yı ziyaret eden pek çok yolcuyu ağırlıyor.

Schwechat lezzet peşindeki ziyaretçileri de eli boş göndermiyor. Civarda gezerken birbirinden nefis şnitzeller tadabilir, tatlı olarak ise Avusturya’nın dillere destan pastalarıyla keyifli bir kahve molası verebilirsiniz. Genellikle dana etinden yapılan ve kendine has lezzetiyle ağız sulandıran patates salatasıyla birlikte masalara gelen şnitzel akla gelen ilk alternatif olsa da tek değil. Kasabada tütsülenmiş et, en az şnitzel kadar meşhur Viyana sosisi, meyveli tart, kahve ve çikolataları mutlaka tadın. Hem leziz hem de şık bir hediye arıyorsanız, ülkenin dünyaca meşhur Mozart çikolatalarından bir paket satın alabilirsiniz. Sadece biraz dinlenmek istediğinizde ise farklı tadıyla damağınızda yer edinecek biraları deneyebilirsiniz. 

Genellikle yıl boyunca ziyarete uygun olan Schwechat, bahar ve yaz aylarında havaların ısınmasıyla daha popüler hale geliyor. Artan ilgiye bağlı olarak fiyatların da yükseldiği bu dönemlerin dışında Noel zamanı da kasabanın ziyaretçi sayısı artıyor. Kış aylarında gelerek Schwechat’ı beyaz karlar altında görme şansı bulabilirsiniz. Yaz mevsiminde ise ideal hava sıcaklıkları sayesinde çok daha rahat bir şekilde gezebilirsiniz.