Sarvar Otelleri Ara

En uygun Sarvar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sarvar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sarvar Hakkında

Gyöngyös deltasında yer alan ve köklü bir geçmişi olan Sarvar, Batı Macaristan’ın da en turistik kasabalarından biri aynı zamanda. Batı Transdanubia'da bulunan Rába Nehri’nin kıyısında mükemmel bir konumda olan Sarvar en çok da ülkede termal turizmin nabzını tutan kaplıcalara ev sahipliği yapması ile ön plana çıkıyor. Şehrin en ünlü manzara seyir noktalarından biri ise sayısız festival, konser ve fuara ev sahipliği yapan, son zamanlarda restore edilmiş Nádasdy Kalesi. 300 endemik ağaç türünün bulunduğu Sarvar’ın en çok da zengin flora ve faunasına hayran kalacaksınız. Danubius Health Spa Resort otelinde Sarvar’ın şifalı sularının tadını çıkarabilir, yüzlerce yıllık meşe, çınar, karaçam, Japon akasyaları ve orman gülleri ile çevrili tarihi yapıları keşfe çıkabilirsiniz.

Macaristan’ın batı kesiminde yer alan Sarvar, botanik bahçeleri, termal havuzları, lüks SPA merkezleri, geçmişe meydan okuyan mimarileri, görkemli kaleleri, nehirleri, parkları ve doğal yaşam alanları ile büyüleyici bir atmosfere sahip. Şehrin tam kalbinde konumlanan Sarvar Kalesi’nin inşa tarihi 13. yüzyılın sonlarına kadar uzanıyor. Rönesans Dönemi’nde inşa edilen bu gösterişli kale barok tarzı mimariyi yansıtıyor. Kale içerisinde yer alan müzede ise hem Sarvar’ın geçmişi hem de Macar “Huszars” tarihi (1526-1945 yılları arası) hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 1300 metrekarelik sergi alanına sahip olan müzeyi ziyaret ettikten sonra Çamur Kalesi’ne (Mud Fortress-Mud Castle) gidebilirsiniz.

Macaristan’da termal turizm der demez akla ilk gelen yerlerden biri olan Sarvar’da kaplıcaların ünü ülke sınırlarını aşıp tüm dünyaya yayılmış durumda. Sarvar SPA Merkezi’nde 200-1200 metre derinliğinde 16 termal havuz var. Her gün 08.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edebileceğiniz merkezde hamam, sauna, güzellik salonu, yüzme havuzu, bowling, TB tedavi salonları ve bir de macera parkı bulunuyor. Sárvár Macera Parkı'nda zipline turu ve diğer aktivitelere katılabilirsiniz. Sarvar Arboretumu olarak da bilinen botanik bahçesi ise birkaç küçük göl ve bahçeye ev sahipliği yapıyor. 16. yüzyıldan bu yana ziyaretçilerini ağırlayan Sarvar Arboretumu 400 yıldan daha yaşlı çınar ağaçlarının gölgesinde piknik yapabileceğiniz harika bir yer. Raba Nehri'nin yanı başındaki kale ve endemik bitkilerin bulunduğu ormanı da gezebilirsiniz. Gyor’a giden yol üzerinde yer alan Raba Nehri’nin kenarında at binme imkanınız da var.

Her yıl temmuz ayının ortasında gerçekleşen Nádasdy Historical Festival ve ağustos ayında dünyanın dört bir yanından gelen dans gruplarının gösterilerinin sergilendiği International Folkdays Festivali’nin en güncel etkinlik takvimlerini takip ederek Sarvar seyahatinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. 2009 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen Nádasdy Historical Festivali’nin öne çıkan özelliği şehrin tarihinde büyük rol oynayan olayların canlandırılması. Macar Rönesans mimarisinin en göz alıcı örneklerinden biri olan Nadasdy Kalesi ise 15. yüzyılda inşa edilmiş. Old Testament’ten (Eski Ahit) sahneleri tasvir eden duvar resimleri ve muhteşem tavan fresklerini görmek için kalenin Great Hall (Büyük Salon) bölümüne uğrayabilirsiniz. Denk gelirseniz eğer kale avlusundaki açık hava tiyatro gösterilerini de seyredebilirsiniz. Szombathely'den 25 kilometre doğusundaki Sarvar yıl boyunca güneşli bir havaya sahip olduğu için yılın herhangi bir döneminde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.