Sarlat-la-Caneda Otelleri Ara

En uygun Sarlat-la-Caneda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sarlat-la-Caneda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sarlat-la-Caneda Hakkında

Kısaca Sarlat adıyla bilinen Sarlat-la-Caneda, Fransa’nın güneybatısında yer alan küçük bir komün. Ülkenin Nouvelle-Aquitaine bölgesine bağlı Sarlat-la-Caneda oldukça sevimli bir yer. Orta Çağ’dan bu yana Sarlat Katedrali’nin çevresinde büyüyerek gelişen yerleşim doğanın içinde inşa edilen sanat eseri evleriyle göz kamaştırıyor.  Pek çoğu restore edilerek günümüze kadar ulaşan eski binalarıyla dikkat çeken Sarlat-la-Caneda’nın merkezine araçla girişe izin verilmiyor. Bu sayede bölgenin Orta Çağ’dan kalma havası çok daha rahat hissedilebiliyor.

Bölgede uzun zamandır temel geçim kaynağı tarım. 19. Yüzyıl’dan itibaren Sarlat’ta tütün tarımı yapılıyor. Mısır, ceviz ve ceviz yağı, peynir ve şarap ise ticari anlamda önemi büyük diğer ürünler arasında.

Özellikle İngiliz ve Hollandalı turistlerin ilgisini çeken bu muhteşem yerleşimde yaz ayları oldukça yoğun geçiyor. Üstelik bu ülkelerden gelen bazı ziyaretçiler arasında Sarlat’a sürekli olarak yerleşenler de var. Mayıs ayından itibaren giderek ısınan hava bölgeyi sonbahar bitene dek adeta bir harikalar diyarına dönüştürüyor. Ayrıca 1991 yılından beri her yıl kasım ayında düzenlenen film festivali cazibesini sinema sever ziyaretçilerin ilgisini artırıyor.

Sarlat’a ulaşım için kullanabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri kuşkusuz demiryolu. Bölgenin tren istasyonundan Fransa içinde Bordeaux ve Bergerac gibi yerlere sürekli tren seferleri düzenleniyor.  

Sarlat’ın ünlü olduğu bir diğer konu varsa, o da Hollywood filmleri. 1978 yılında burada çekilen The Duellists ve 2003 yılında çekilen Timeline gibi filmler sayesinde popülerliği daha da arttı. Sarlat’a gelmeden önce filmleri izlerseniz, Fransız rüyası sizin için daha fazla şey ifade edebilir.

Bölgede gündüz eski evleri ve kiliseleri gezebilir, akşam saatlerinde ise geleneksel sokak tiyatrosunu izleyebilirsiniz. Ocak ayında düzenlenen Trüf Mantarı Festivali, mart ayında Kaz Festivali ve her yıl nisan ayında gerçekleşen Büyük Paskalya Yumurtası Avı görülmeye değer etkinliklerden. Tiyatro ve sinemayla ilgiliyseniz, temmuz ve ağustos aylarında gerçekleşen Sarlat Tiyatro Festivali ile kasım ayına denk gelen Sarlat Film Festivali’ni sakın kaçırmayın. Aralık ayında ise harika bir Noel pazarı Sarlat ziyaretçilerini bekliyor. 

Birbirinden eğlenceli festivalleriyle neredeyse tüm yıl ziyaretçilerine bayram havası yaşatan Sarlat, gurme gezginler için de ideal rotalardan. Bölgede yetişen üzümlerden yapılan yerel şarapları içmeyi ve meşhur peynirlerini tatmayı ihmal etmeyin. İlginç malzemeleri ve sunumlarıyla beğeni toplayan Fransız yemekleri ise kesinlikle şans vermeye değer.