Santa Marta Otelleri Ara

En uygun Santa Marta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Santa Marta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Santa Marta Hakkında

Güney Amerika ülkesi Kolombiya’nın kuzeyinde yer alan Santa Marta, ülkenin en hızlı gelişen liman şehirlerinden. Yapılan son sayıma göre nüfusu 500 bine yaklaşan şehir, Magdalena bölgesine bağlı bir yerleşim. 16. Yüzyıl’da Rodrigo de Bastidas tarafından kurulan Santa Marta, o dönemden itibaren Kolombiya’nın Karayipler sınır ticaretinde önemli yere sahip. 

Taganga ve El Rodadero gibi şehir merkezine sadece birkaç kilometre uzaklıktaki plajlarıyla ziyaretçileri cezbeden Santa Marta’da yıl boyunca tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Yüzyıllara dayanan zengin tarihiyle olduğu kadar olağanüstü doğasıyla da görülmeye değer şehir, marinası sayesinde yat turizminin popüler rotalarından. Yılın hemen her ayı marinaya yatlarını demirleyen tatilcileri burada görebilirsiniz. Özellikle fırtınalı geçen sezonda dağlarla çevrili korunaklı yapısı sayesinde şehir yatlara ev sahipliği yapıyor.

Bir dönem Simon Bolivar’ın yaşadığı ev olan Quinta San Pedro Alejandrino’yu Santa Marta geziniz sırasında mutlaka görmelisiniz. Muhteşem bahçeleriyle göz kamaştıran ev günümüzde müze olarak ziyarete açık. İsterseniz kamp da yapabileceğiniz Tayrona Doğal Parkı ise doğayla baş başa olabileceğiniz harika yerlerden. Üstelik park şehre sadece 1 saatlik sürüş mesafesinde. Şehirde geçireceğiniz daha çok zaman varsa, Ciudad Perdida (Kayıp Şehir) zorlu tırmanış parkurları ve şelaleleriyle heyecan dolu saatler vaat ediyor.

El Rodadero sahilinde demirleyen teknelere binerek yakınlardaki sahil ve koyları dolaşmak da Santa Marta’nın ziyaretçilere sunduğu seçenekler arasında. Tekne fiyatlarını doğrudan kaptanlardan öğrenebilir, biraz pazarlıkla fiyatı indirmeyi deneyebilirsiniz.

Dalış yapmayı sevenler veya yeni başlayacak olanlar için Taganga bölgesinde dalış okulları var. Şehir merkezinden sadece 20 dakika süren bir yolculukla buraya gelerek Santa Marta sularına dalabilirsiniz. Genellikle 3-4 gün süren kursların sonunda dalış sertifikası alabilirsiniz.

Santa Marta seyahatiniz sırasında bölgenin bol acılı ve lezzetli yemeklerini denemeyi atlamayın. Çok lezzetli Meksika yemekleri yapan restoranlar bulabileceğiniz şehirde Kolombiya ve Avrupa mutfaklarından da tadı damakta kalan lezzetleri tatmak mümkün. Şehirde ayrıca taş fırında pişen pizzalar, etler ve şarapların her biri denemeye değer. Eğer et yemiyorsanız, vejetaryenler için de seçeneklerin hayli fazla olduğunu hatırlatalım.

Santa Marta’da hava sıcaklığı neredeyse tüm yıl 28 derece civarında. Bu sayede hangi ayda seyahat ettiğiniz fark etmeksizin sıcak ve güneşli havanın tadını çıkarabilirsiniz. Bazı günler sıcaklık 30 derecenin üzerine çıkabiliyor. Şehre gelirken güneşten koruyan kreminizi ve şapkanızı yanınıza almanız şiddetle önerilir.