San Pedro de Atacama Otelleri Ara

En uygun San Pedro de Atacama otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz San Pedro de Atacama otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

San Pedro de Atacama Hakkında

 

Şili’nin en çok turist çeken kasabalarından San Pedro de Atacama, Bolivya sınırında, Antofagasta Bölgesi'ndeki El Loa eyaletinde yer alıyor. Gelişmiş bir şehir olan Calama’ya ise 106 kilometre uzaklıkta bulunuyor.  San Pedro de Atacama’yı Şili’nin en görülesi yerlerinden yapan özellikleri ise oldukça fazla. Kumtaşından kanyonları, suyunun şifalı olduğu söylenen kaplıcaları, flamingo kuşlarının doldurduğu tuzlaları, garip görünen volkanik tepe oluşumlarıyla bir masal diyarı gibi olan kasaba 5916 metre yükseklikteki Licancabur yanardağına bakıyor. Bölgede bolca bulunan bakır ve kuvars madenlerinin ise San Pedro de Atacama’yı pozitif enerjiyle donattığı söyleniyor. Şehrin mistik havasının sebebi sadece bu pozitiflik ve garip coğrafi şekiilerden ibaret değil; uzaya ilgi duyuyorsanız hava hareketlerini dolunay zamanında en duru görebildiğiniz yerlerden başta geleni de bu kasaba. Yapısı Mars’a çok benzediğinden NASA uzay araçlarını önce burada test ediyor.

Şehrin tarihi hakkında en iyi bilgi veren yerlerden olan RP Gustavo Le Paige Arkeoloji Müzesi’nde Kolomb öncesi ve sonrası dönemlerine ait arkeolojik kalıntılar sergileniyor. Onuncu yüzyılda inşa edilen Pukara de Quitor, üç bin yıldan bu yana hiç değişime uğramamış Aldea de Tulor Köyü de görülecek tarih noktalarından en önemlileri. Şili’nin en şaşırıtıcı ulusal parkı olan Los Flamencos  Ulusal Koruma Bölgesi ise sayısız flamingosuyla eşsiz fotoğraf fonları oluşturuyor. Dünyanın en az yağış alan, en kuru bölgesi olan San Pedro de Atacama, popüler turistik merkezlerden Ay Vadisi (Valle de la Luna) ve Ölüm Vadisi’ne (Valle de la Muerta) oldukça yakın. Tek katlı kerpiç evlerin olduğu sokaklarında yürürken kasabadan aklınızda kalanlardan en ilginci de hiç acele etmeden yaşayan telaşsız insanları olacak.

Hiçbir havayolunun direkt uçuşunun olmadığı San Pedro de Atacama’ya en yakın havaalanı Calama’da bulunuyor ve otobüsle şehre ulaşmak 90 dakika sürüyor. Transfer olarak taksi veya minibüs de kullanabiliyorsunuz.