San Miguel de Allende Otelleri Ara

En uygun San Miguel de Allende otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz San Miguel de Allende otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

San Miguel de Allende Hakkında

San Miguel de Allende Meksika’nın Guanajuato Eyaletinin doğusunda yer alan bir şehir ve belediyedir.
Travel + Leisure dergisinin, dünyanın en güzel şehri ödülünü verdiği San Miguel de Allende Arnavut kaldırımlı sokakları, İspanyol sömürge tarzı mimarisi ve kendine has mutfağıyla uzun zamandır dünyanın dört bir tarafından seyahat severlerin ilgisinin yoğun olduğu yerlerden biridir.
1542 ‘de San Francisco’lu San Miguel El Grande adında bir rahip tarafından ‘’San Miguel’’ olarak kurulan şehir Meksika bağımsızlık savaşında merkez haline gelmiş, bağımsızlık hareketinin kahramanı  Ignacio Allende ile birlikte ‘’San Miguel de Allende’’ adını alarak yenilenmiştir.
San Miguel, rahatlamak için inşa edilen bir şehir olduğunu, her fırsatta vurgulamaya devam ederken, Unesco dünya mirası listesine seçilme ve Meksika Hükümeti tarafından özel olarak korunması gibi özellikleri de kendisinde barındırıyor.
Yürüyerek rahatlıkla gezilebilen şehirde, yıl boyunca çeşitli festivaller de düzenleniyor. Bunlardan en öne çıkanlar arasında Kasım ayında Caz ve Blues, Nisan’da kukla, Haziran’da ise ‘’Lacos’’ adı verilen geçit töreninde insanların ünlü kişiler ve politikacılar gibi giyindikleri festivalleri söylemek mümkün.
Ziyaretçiler kaplıcalarda rahatlamak, organik pazarlarda alışveriş yapmak, şehri bisikletle turlamak ve San Miguel de Allande’nin dünyaca ünlü restoranlarında yemek gibi aktivitelerle şehri daha iyi keşfedebilirler.
San Miguel de Allende merkezi ayrıca kliseleri ve onlarca milli tarih anıtıyla ünlüdür. Şehrin tarihini binalarını inceleyerek öğrenmek yaşanmaya değerdir.
San Miguel de Allende’ye en yakın havaalanı Del Bajio olup şehre 95 km uzaklıktadır.