2. Sayfa Samoa Otelleri Ara

En uygun Samoa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Samoa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Samoa Hakkında

Polinezya’da yer alan Samoa, resmi adı ile Bağımsız Samoa Devleti olarak da bilinen ve çok sayıda adadan meydana gelen bir ülke.

Büyük Okyanus’un güneyinde bulunan ülkenin başkenti Apia. Ülkede Samoa’nın yerel dili olan Samoaca ile İngilizce konuşuluyor. Samoa’da geçerli olan para birimi tala. Ülkenin turistler tarafından ziyaret edilen popüler tatil beldelerinde Amerikan Doları ve euro kullanarak da ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Ülkede yaklaşık 190 bin kişi yaşıyor. Bu nüfusun büyük bölümü Samoalı. Geride kalan halk ise Avrupa’dan gelen göçmenlerden meydana geliyor. Geçmişte Alman Samoası ve Batı Samoa gibi isimlerle anılan ülkede ilk yerleşimler 4000 yıl öncesine dek uzanıyor. 1700’lü yıllarda Avrupalı ilk yerleşimcilerin geldiği ülkede bu tarihten sonra Avrupa etkisi gitgide artmış durumda ve günümüzde de bu etki devam ediyor.

Bir bölümü volkanik özellikli arazilerden meydana gelen ülkede tarım ekonominin başlıca faaliyet alanlarından biri. Ülkede ayrıca çeşitli gıda ürünleri ile endüstri ve inşaat malzemeleri de ekonomik anlamda önemli bir yer tutan faaliyetlerden. Apia, Asau ve Mulifauna limanları ülkenin dünyanın diğer ülkeleri ile ticaretini sağlayan merkezleri konumunda. Ülkede yetiştirilen Hindistan cevizi ile yine Samoa’da üretilen bira ve tutulan balıklar yurt dışına ihraç ediliyor.

Samoa mutfağı genellikle kabuklu deniz ürünleri ile tropikal meyvelerin birleşiminden meydana geliyor. Samoa’da ziyaretçilerin mutlaka tatması gereken lezzetler arasında Hindistan cevizi, balık ve limon ile hazırlanan yerel yemekler geliyor. Ülkede tavuk ve domuz eti ile yapılan farklı yeme içme alternatifleri de var. Eğer yemeklerde domuz eti tercih etmiyorsanız restoranlarda siparişinizi verirken bu tercihinizi belirtmenizde yarar var.

Ülkede Pazar günleri genellikle otel müşterileri dışında alkollü içki satılmıyor. Samoa’da özellikle sıcak geçen dönemlerde sıtma oldukça sık rastlanan bir hastalık. Bu nedenle ülkeye gelmeden önce ve sonra mutlaka gerekli önemleri almalısınız.

Samoa’da en fazla dikkat etmeniz gereken konulardan biri de halkın geleneksel yaşam biçimine hoşgörülü davranmak. Ülke halkı genel olarak son derece yardımsever.

Ülkede özellikle uzun dönem kalmayı planlıyorsanız İngilizce dışında halkın konuştuğu yerel dile ait temel sözcükleri öğrenmeniz de Samoa’da işinizi kolaylaştıracaktır.