Şahinbey Otelleri Ara

En uygun Şahinbey otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Şahinbey otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Şahinbey Hakkında

Türkiye’nin iki önemli gastronomi şehrinden biri olan Gaziantep’te yer alan Şahinbey, aynı zamanda şehrin nüfusu en yüksek ilçesi. Akdeniz ile Mezopotamya Ovası arasında geçiş noktasında yer alan Şahinbey, binlerce yıl öncesinden bugüne uzanan hayli zengin bir tarihi barındırıyor. Gaziantep Havalimanı’na yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Şahinbey’e şehir içinde hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanarak veya taksiye binerek kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

Nüfusu 900 bine yaklaşan ilçede tadını çıkarabileceğiniz pek çok keyifli aktivite alternatifi bulabilirsiniz. Ancak özelikle yemek denince bölgede tam anlamıyla akan sular duruyor. UNESCO tarafından gastronomi şehri ilan edilen Gaziantep’te Antep usulü lahmacun, kebap, şöbiyet ve baklava gibi tatların her biri kendi başına turistleri buraya getirtecek denli iyi. Nohut, yoğurt, buğday ve kıymadan yapılan geleneksel lebeniye çorbası, simit kebabı, şekerli pide ve katmer ise Şahinbey’de tadabileceğiniz diğer nefis tatlardan.  

Dünyaca ünlü ‘’çingene kızı’’ mozaiğine de ev sahipliği yapan Zeugma Müzesi’ni Şahinbey geziniz sırasında ziyaret edebilir, bölgedeki alışveriş merkezleri ve çarşılardan hediyelik eşya ve geleneksel lezzetlerden satın alabilirsiniz. Şehri ziyaret ettiğinizde eski Gaziantep evlerini görebilir, Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçelerinden Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. İlçede hem modern hem de tarihi binalar içinde hizmet veren pek çok otel seçeneği bulunuyor. Şahinbey'de bulunan Gaziantep otelleri arasında seçiminizi yaparken turistik noktalara yakınlık, geleneksel atmosfer ve oda manzarası gibi kriterlere göre seçiminizi yapabilirsiniz.