Şahinbey Otelleri Ara

En uygun Şahinbey otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Şahinbey otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Şahinbey Hakkında

Türkiye’nin iki önemli gastronomi şehrinden biri olan Gaziantep’te yer alan Şahinbey, aynı zamanda şehrin nüfusu en yüksek ilçesi. Akdeniz ile Mezopotamya Ovası arasında geçiş noktasında yer alan Şahinbey, binlerce yıl öncesinden bugüne uzanan hayli zengin bir tarihi barındırıyor. Gaziantep Havalimanı’na yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Şahinbey’e şehir içinde hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanarak veya taksiye binerek kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

Nüfusu 900 bine yaklaşan ilçede tadını çıkarabileceğiniz pek çok keyifli aktivite alternatifi bulabilirsiniz. Ancak özelikle yemek denince bölgede tam anlamıyla akan sular duruyor. UNESCO tarafından gastronomi şehri ilan edilen Gaziantep’te Antep usulü lahmacun, kebap, şöbiyet ve baklava gibi tatların her biri kendi başına turistleri buraya getirtecek denli iyi. Nohut, yoğurt, buğday ve kıymadan yapılan geleneksel lebeniye çorbası, simit kebabı, şekerli pide ve katmer ise Şahinbey’de tadabileceğiniz diğer nefis tatlardan.  

Dünyaca ünlü ‘’çingene kızı’’ mozaiğine de ev sahipliği yapan Zeugma Müzesi’ni Şahinbey geziniz sırasında ziyaret edebilir, bölgedeki alışveriş merkezleri ve çarşılardan hediyelik eşya ve geleneksel lezzetlerden satın alabilirsiniz. Şehri ziyaret ettiğinizde eski Gaziantep evlerini görebilir, Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçelerinden Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. İlçede hem modern hem de tarihi binalar içinde hizmet veren pek çok otel seçeneği bulunuyor. Şahinbey'de bulunan Gaziantep otelleri arasında seçiminizi yaparken turistik noktalara yakınlık, geleneksel atmosfer ve oda manzarası gibi kriterlere göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Önemli Noktalar

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi
Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi

1909 yılında Bayaz Ahmet Efendi tarafından yaptırılan Bayazhan daha sonra müze haline gelerek ziyaretçilere açılmıştır. Burada Gaziantep'in tarihi, kültürü, el emeği ürünleri ve mutfağı hakkında sergilenen ürünleri inceleyebilirsiniz.

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi otellerini gör
Gaziantep Hayvanat Bahçesi
Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi ünvanına sahip olan Gaziantep hayvanat Bahçesi yaklaşık 1000 dönümlük alana kurulmuştur.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi otellerini gör
Gaziantep Bakırcılar Çarşısı
Gaziantep Bakırcılar Çarşısı

Şehrin sembollerinden birisi haline gelmiş bu tarihi çarşıdan bakır ev eşyaları, baharatlar ve el yapımı ürünler satın alabilirsiniz.

Gaziantep Bakırcılar Çarşısı otellerini gör
Zincirli Bedesten
Zincirli Bedesten

Gaziantep'in en büyük kapalı çarşılarından birisi olan Zincirli Bedesten'den nargile, hediyelik eşya, ayakkabı ve takı gibi şeyler alabilirsiniz.

Zincirli Bedesten otellerini gör
Gaziantep Kalesi
Gaziantep Kalesi

İnşa edilme tarihi bilinmeyen bu kale şehrin merkezinde bulunan bir tepeye kurulmuş ve Antep'e gittiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında.

Gaziantep Kalesi otellerini gör
Gaziantep Arkeoloji Müzesi
Gaziantep Arkeoloji Müzesi

Gaziantep şehir merkezinde bulunan müzede Gaziantep ili ve çevresinde bulunan arkeolojik eserler sergileniyor.

Gaziantep Arkeoloji Müzesi otellerini gör
Naib Hamamı
Naib Hamamı

1640 yılında yapılan bu tarihi hamam 2009 yılında restore edilmiştir ve halen aktif olarak kullanılabilir durumdadır.

Naib Hamamı otellerini gör

Şahinbey Otelleriyle İlgili Son Yorumlar

Şahinbey Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Mayıs 347,30 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.