Ruanda Otelleri Ara

En uygun Ruanda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ruanda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ruanda Hakkında

Uzun yıllar Almanya ve Belçika sömürgesinde kalan Ruanda, kurak toprakları ve yaşadığı iç savaş nedeniyle Afrika kıtasının en fakir ülkesi. Birçok etnik grubun uzun yıllar birbiriyle çatıştığı ve milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan savaş yıllarının ardından bugün ülke yeniden hayata dönmeye çalışıyor.

Birleşmiş Milletler aracılığı ile çatışmaların bitirildiği Ruanda’da acı ve gözyaşı dolu yıllar geçiren yerli halkın tek geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Ruanda’da bulunan koltan ve kalay madenleri de hatırı sayılır bir gelirin ülke ekonomisine dâhil olmasını sağlıyor.

Uganda, Burundi, Kongo ve Tanzanya ile sınırları bulunan Ruanda’da, sıcak ekvator iklimi ile birlikte doğu bölgelerde Afrika’ya has yumuşak ve nemli bir iklim de yaşanıyor. Yıl boyunca sıcaklık değerlerinin 15 ile 26 derece arasında gidip geldiği Ruanda'da, eylül ve mayıs ayları arasında muson yağmurları etkisini gösteriyor. Bu yağışlar haricinde sıcak ve nemli havanın hâkim olduğu ülkede zaman zaman kuraklıklar yaşanabiliyor.

Başkent Kigali ise aynı zamanda uzun yıllar acı, katliam ve gözyaşı ile anılan bir yer. İç savaş döneminde yaşanan katliamların hangi boyutlara ulaştığını günümüze yansıtan Kigali Soykırım Müzesi ziyaretçilerde şaşkınlık uyandırıyor. Ruhengeri şehrindeki goriller için yapılmış ve onların vahşi yaşam alanlarının birebir aynısı olan Volkan Ulusal Parkı’na düzenlenen günübirlik goril safarileri turistlerin ilgisini çekiyor. Ülkenin en prestijli etkinliği olan Ruanda Film Festivali her yıl temmuz ayında düzenleniyor.

Halkın yaşanılan zor günleri unutabilmeleri için destek amacıyla dünyaca ünlü sanatçıların da katıldığı Film Festivali yaklaşık bir hafta sürüyor. Şubat ayında gerçekleştirilen Pan-African Dans Festivali’ne kırka yakın ülkeden katılan dansçılar gösterileriyle katılımcılara unutulmaz anlar yaşatıyor.

Ülke ziyaretinizde muz, fasulye ve pirinç karışımı bir yemek olan Melange’yi, bir tür keçi kebabı olan brochettes ve ülkenin meşhur içeceği olan bralirwayı birlikte tüketmenizi öneririz. Ayrıca kızartılarak yenilen muzu ve Ruanda’nın doğasından özel olarak gelen balı da tadabilirsiniz. Ruanda mutfağından hoşlanmayanlar içinse ülkede İtalyan ve Çin mutfağının sunulduğu restoranlar bulmak mümkün.

Ruanda’yı ziyaret etmek isteyenlerin en az altı ay geçerli bir pasaport ile ülkenin büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Eşsiz doğal güzellikleri olan bu Afrika ülkesine ulaşmak için Enuygun.com’dan en ekonomik uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.