Rennes Otelleri Ara

En uygun Rennes otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Rennes otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Rennes Hakkında

Fransa’nın Brittany bölgesinin başşehri olan Rennes, son derece düzenli bir üniversite şehri. Aynı zamanda Rennes, Fransa’nın nüfusu hızla büyüyen şehirleri arasında. Rennes`de, Le parc des Gayeulles, Le parc Oberthür, Le parc du Thabor gibi, gezilmesi gereken çok güzel parklar bulunuyor. Rennes’in görülmeye değer en büyük parkı ise Le parc des Gayeulles. Beş tane gölü ve içerisinde çeşitli hayvanlar görebileceğiniz bir ormanı bulunan bu görkemli parka, şehir merkezinden yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Rennes’de görebileceğiniz en renkli şeylerden biri de, meydanda köpekleriyle takılan evsiz punklar. Rennes’ de yakınlarınıza hediye seçmeniz için, özel hediye dükkânları bulunuyor.

Şehirde öğrenci nüfusunun fazlalığından dolayı kafeteryalar mevcut. Şehir yemek seçiminiz için de alternatifler sunuyor. Fakat şehirde cumartesi ve pazar günleri, kebapçılar hariç, açık dükkân bulmanız pek mümkün değil. Aynı zamanda Rennes’ te otel seçimi için de çok sayıda alternatife sahipsiniz. Şehirde ulaşım ise, oldukça kolay. Eğer Rennes’i gezmeye tren istasyonundan başlarsanız, kuzey çıkışı karşısındaki, paralel sokakta bulunan Les Champs Libres kütüphanesini ilk durak yapmanızı öneririz.

Rennes’ de 2002 yılında açılan full otomotik metroya, otomottan bilet alarak binebilirsiniz. Rennes havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunuyor ve şehirde, belediye otobüsleri ve taksiler de hizmet veriyor. Yeşili bol olan Rennes’in havası güneşli olsa bile, soğuk rüzgârları gün boyu esiyor.