Rawai Otelleri Ara

En uygun Rawai otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Rawai otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Rawai Hakkında

Phuket’in güney ucunda bir sahil kasabası olan Rawai aynı zamanda da şehrin iki ana limanından biri. Phuket’in komşu adalarına gitmek için teknelerin kalktığı Rawai sahili, civardaki muhteşem adaların keşfine başlamak için de en uygun yer. Kasabanın iskelesinde alışveriş yapabileceğiniz küçük dükkanlar ve sedirlerin üzerinde yemek yemeyi ilginç bulacağınız deniz ürünleriyle ünlü restoranlara sahip bir Çingene Köyü bulunuyor. Burada aynı zamanda hafta sonlarında plaj partileri de düzenleniyor. Rawai’de tüple ve şnorkelle dalış yapabiliyor, yarım günlük veya tam günlük tekne turlarına katılabiliyorsunuz. Aynı zamanda sığ denizde medcezir manzaraları da izleyebiliyorsunuz.

Rawai’nin görülecek yerleri arasında kasabanın da simgesi olan Phuket Deniz Kabukları Müzesi en baş sırada yer alıyor. Müzede 140 karat iriliğindeki dünyanın en büyük incisi ile 400 milyon yıllık olduğu düşünülen bir fosili ve paha biçilmez deniz kabuklarını görebiliyorsunuz.  Şeker kamışı ağaçlarının altında eşsiz günbatımı manzaraları izleyebileceğiniz ve  ‘Tanrının Kafesi’ olarak tercüme edilen Promthep Cape View Point ise kasabanın en keyif alacağınız noktalarından. Mavi denizi ve beyaz kumlu plajlarıyla tropik tatiller için de önemli bir durak olan Rawai’nin en ilginç tarihi yapısı ise 19. yüzyılda Budist rahipler tarafından yapılan Wat Chalong Kutsal Tapınağı. Üç katlı bir kule olan tapınakta Buda’nın kemik parçalarının bulunduğu söyleniyor.

Thai kültürünü en iyi yansıtan ve dövüş sanatlarını öğrenmek için en doğru yer olan Phuket’in bu etkileyici kasabasına en yakın havaalanı Phuket Uluslararası Havalimanı. Havaalanının Rawai’ye mesafesi yaklaşık 35 kilometre ve kasabaya  buradan kalkan servis ve taksilerle ulaşabiliyorsunuz.