Ramat Gan Otelleri Ara

En uygun Ramat Gan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ramat Gan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ramat Gan Hakkında

Tel Aviv’in doğusunda, oldukça yakın bir şehir olan Ramat Gan, hem yerli hem yabancı turistlerin ilgi gösterdiği popüler bir şehirdir. Dünyanın önde gelen elmas alışverişlerine ve ileri teknoloji endüstrilerine ev sahipliği yapan Ramat Gan, Gush Dan metropol bölgesinde yer alıyor. Kuzeyde Yarkon Nehri ve doğuda Bnei Brak Nehri ile sınırlanan şehrin kuzeybatısı; Erken Tunç Çağı'na (M.Ö. 2800–2600) ait bir arkeolojik sitedir. Dolayısıyla tarih meraklıları için gezilip görülecek arkeolojik kazı alanları ve müzeleri de boldur. Ramat Gan’ın yerel tarihini anlatan, ilk belediye başkanının evi Beit Avraham Krinitzi'yi, İsrail elmas endüstrisinin hikayesini anlatan Harry Oppenheimer Elmas Müzesi'ni, doğal bir tarih müzesi olan İnsan ve Yaşayan Dünya Müzesi'ni ve Yahudi sporlarının tarihine odaklanan Maccabi Müzesi'ni, mutlaka görülmesi gerekenler listenize alabilirsiniz. 

Kentteki diğer müzeler arasında İsrail Sanatı Müzesi, Kiryat Omanut heykel galerileri ve bir seramik atölyesi, Rus Sanatı Müzesi, Yahudi Sanatı Müzesi ve Uzak Doğu Sanatının Yehiel Nahari Müzesi yer alıyor. Ramat Gan Tiyatrosu, Elmas Tiyatrosu ve Russell Kültür Merkezi gibi sanat ve kültür etkinliklerini takip edebileceğiniz mekanlarda; tiyatro ve dans gösterileri ile galerilere zaman ayırabilirsiniz.

Orta Doğu'nun en büyük hayvan koleksiyonuna ev sahipliği yapan, 1,600 hayvanın yaşadığı, 250 dönümlük bir hayvanat bahçesi olan Ramat Gan Safari’ye bir gününüzü ayırarak, ailecek eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Burada hayvanların serbestçe gezindiğini ve safari araçlarında belirli güvenlik kurallarını uyguladıklarını da hatırlatmak isteriz. Doğada zaman geçirmek isterseniz, Ramat Gan Milli Parkı; geniş bahçeleri ve nadide çiçekleri ile harika manzaralar sunuyor. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarına girebilir, Afeka Mağaraları’nı ve Kaya Bahçesi’ni keşfedebilirsiniz. 

Tipik Akdeniz ve İsrail mutfağını bulacağınız Ramat Gan’da; ucuz sokak lezzetlerinden, özenli restoranlara kadar geniş bir skalada güzel öğünler geçirmeniz mümkündür. Ramat Gan’a seyahat için en uygun dönem Mart ve Mayıs ayları arasındadır.