Quezon City Otelleri Ara

En uygun Quezon City otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Quezon City otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Quezon City Hakkında

Filipinler'in eski başkenti ve en tanınmış şehri olan Quezon City halk arasında kısaca Q.C. olarak anılır. Yaklaşım 3 milyon kişilik bir nüfus barındıran Quezon City'de halkın büyük kısmı Roma Katolik Kilisesi'ne bağlı. Şehir ekonomisinin yükünü ağırlıklı olarak ticaret yapan firmalar ve basın kuruluşları üstlenir.

Şehirde tropikal savan iklimi ile tropikal muson iklimi arasında bir geçiş görülür. Quezon City kurak ve yağmurlu olmak üzere iki mevsim yaşanır. Yıl boyunca gündüz sıcaklığı 29 ile 33 derece arasında ölçülür. Gece sıcaklığı ise 19-24 derece arasında olur. Yağmurlu mevsim nisan sonunda başlar ve aralık ayının başına kadar devam eder. Bu nedenle yılın diğer ayları Quezon City'yi ziyaret etmek için daha uygun dönemler olarak kabul edilir.

Şehiriçi ulaşımda metro, taksi ve tuktuk gibi alternatifler bulunur. Uygun fiyatı ve dikkat çekici görselleriyle rengarenk jeepneys araçları ise hem halk hem de turistler tarafından çok tercih edilir.

Quezon Memorial Circle, merkezinde şehre adını veren ve Filipinler'in 2. başkanı olan Manuel L Quezon'un bir heykeli bulunan büyükçe bir park ve her zaman çok ziyaretçisi olur. Ninoy Aquino Parks and Wildlife ise bir hayvanat bahçesi ve bir botanik parkını da içine alan geniş bir doğal alan. İçindeki yapay lagünde bot turları da yapılır. Doğaseverlerin esas gözdesi ise beş hektarlık bir ekolojik park olan ve içinde trekking yolları bulunan La Mesa Eco Park.

Quezon City'de ziyaret edilmesi tavsiye edilen 2 kilise bulunuyor. Birisi tamamen modern bir mimariye sahip olan ve bu özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Gesu Kilisesi, diğer ise yaklaşık 400 yıllık bir tarihe tanıklık etmiş olan Santo Domingo Kilisesi. Ayrıca Art in Island başta olmak üzere şehirdeki müzeler de gezilebilir.

Eğlence ve heyecan arayanlar Fiesta Carnival Complex'te keyif dolu vakit geçirebilirler. Tomas Morato ve Timoy Caddesi restoran, bar ve gece kulüpleri açısından Quezon City'nin en zengin bölgesi. Eastwood City bölgesi alışveriş ve kent gezisi için uygun bir bölge.

Quezon City spa merkezleri bakımından da çok zengin. Kentten ayrılmadan önce mutlaka en az bir kez dinlenmek, rahatlamak ve tazelenmek için bir spa merkezine gidilmesi önerilir.