Puerto Viejo Otelleri Ara

En uygun Puerto Viejo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Puerto Viejo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Puerto Viejo Hakkında

Denize, kuma ve güneşe doyacağınız bir Karayip cenneti olan Puerto Viejo de Talamanca, Güneydoğu Kostarika’da, Panama sınırına yakın Puerto Limon şehrinin 22 kilometre güneydoğusunda konumlanıyor. Geçmişinde sakin bir balıkçı kasabasıyken günümüzde güzelliklerinin keşfedilmesiyle hareketlenen şehir, dünyanın en popüler sörf yerlerinden biri olarak tanınıyor. Egzotik bir doğanın içindeki Puerto Viejo de Talamanca, meşhur Salsa Brava plajının dalgalarıyla dans etmek isteyen sörfçülerin akınına uğruyor. Oldukça güçlü iç akıntılar ve gel-gitler’le dolu sularında sörfün yanı sıra Manzanillo ve Cahuita’nın canlı mercanlarına dalış yapabiliyor, şnorkelle yüzebiliyor, kanoyla gezebiliyorsunuz. Veya tropik doğasında atla keşiflere çıkıp, Manzanillo bölgesinde dağ bisikleti sürebiliyorsunuz. Kent Afro-Karayipli halkıyla eşsiz bir yerli kültürünü de temsil ediyor.  Turlara katılıp Kostarika’nın en büyük yerli kabilesi BriBri’nin yaşadığı dağlık alanlara gidebiliyorsunuz.

Puerto Viejo de Talamanca’nın rahat atmosferiyle hem eğlendiğiniz hem de dinlendiğiniz bir tatil geçiriyorsunuz. Barları, restoranları ve diskolarıyla Karayipler’in en dinamik gece hayatını da şehirde bulabiliyorsunuz. Renkli evlerden oluşan çehresi, Talamanca Hint Rezervi, vahşi yaşamı görebileceğiniz Cahuita Milli Parkı ve Gandoca Manzanillo Doğal Hayatı Koruma Alanı gibi birçok ilgi çekici noktaya sahip şehir palmiye ağaçlarıyla çevrili. Kentin güneyinde ise Playa Chiquita, Playa Cocles ve Playa Negra gibi muhteşem plajlar bulunuyor. Beyaz ve siyah kumlu sahillerde uzun yürüyüşler yapabiliyor, yürüyüşler esnasında ağaçlara tünemiş maymunlarla da sık sık karşılaşıyorsunuz. Kentte Iguana ve Jaguar Kurtarma Merkezi başta olmak üzere vahşi doğanın birçok hayvanını koruyan dernekler bulunuyor.

Puerto Viejo de Talamanca’nın belki de en gurme gezisi CariBeans’e yapacağınız ziyaret olacak. Kakao ormanlarını gezerken, üretilen çikolatalardan lezzetler sunan tadım odalarına da mutlaka uğramalısınız.

Puerto Viejo de Talamanca’ya en yakın havalimanı olan San Jose Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 163 kilometre. Transfer için havalimanından kalkın servislere binebileceğiniz gibi taksi veya kiralık araç seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.