Praia da Rocha Otelleri Ara

En uygun Praia da Rocha otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Praia da Rocha otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Praia da Rocha Hakkında

Praia da Rocha Portekiz’in Algarve kıyı şeridinde yaz aylarının en canlı geçtiği şehirlerden biri. İnce kumlu sahilinde uzanıp dinlenmek, masmavi denizinde yüzmek, muhteşem mutfağından lezzetler tatmak ve eğlenmek için kodlanmış şehir, Portimao’nun 2 kilometre güneyinde bulunuyor.

Praia da Rocha çok uzun ve geniş, kumlu bir plaja sahip. Her türlü su sporu için uygun olan plajlarda jet ski, parasailing, muza binmek gibi aktivitelerde bulunabiliyorsunuz. Plajın içine dağılmış çeşitli şekillerdeki kaya oluşumları ise oldukça ilgi çekiyor. Kentin ismi de bu kaya oluşumlarından dolayı ‘Rocky Beach’ anlamından türüyor. Şehirde yaz turizminin en yoğun olduğu zamanlar hazirandan ağustosa kadar olan dönemken, sonbaharda kentin en güzel yaşadığı mevsimlerden biri.

Plajın üzerinde uzanan Tomas Cabreira caddesi restoran ve kafelerin yoğun olduğu, alışveriş yapabileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bölgelerden. Caddenin sonunda ise 17. yüzyılda şehri korsanlara karşı savunan Santa Catarina de Ribamar Kalesi’yle karşılaşıyorsunuz. Kale, uçurumlu bir arazi üzerindeki heybetli görüntüsüyle fotoğrafçıların en sevdiği panoramik manzaralardan birini oluşturuyor.

 Şehirde kaldığınız süre boyunca geleneksel Portekiz’i göreceğiniz tarihi Silves ve uçurumlu Praia do Vau şehri gibi civardaki  günlük gezilere katılabiliyor, Portimao Nehri kıyısından kalkan büyük teknelerle turlara veya jeep safarilere çıkabiliyorsunuz. Bir turizm kenti olan Praia da Rocha’nın yeni yıl kutlamaları oldukça coşkulu geçerken, nehir bot yarışları, havai fişek gösterileri, konserler gibi etkinlikleri de yıl boyunca devam ediyor.

Praia da Rocha şehrine yapacağınız uçak yolculuğunda inebileceğiniz en yakın havalimanı aynı zamanda Güney Portekiz’inde ana uluslararası havalimanı olan Faro Havalimanı. Kent merkeziyle alan arasındaki 70 kilometrelik mesafeyi taksi, otobüs ve trenle veya araç kiralayarak gidebiliyorsunuz.