Port Hueneme Otelleri Ara

En uygun Port Hueneme otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Port Hueneme otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Port Hueneme Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaleti’nde yer alan Port Hueneme, küçük bir sahil kasabası. Kent Oxnard şehri ve Santa Barbara Kanalı ile çevrili. Eyalet için önemli bir liman kenti de olan Port Hueneme 19. yy’ın sonlarına kadar Pasifik’in en büyük ikinci tahıl nakliye limanı idi. Ünlü Geleceğe Dönüş film serisinin 3. filminde kent kendini tüm dünyaya gösterme fırsatı da bulmuştu.

Port Hueneme ılıman Akdeniz İklimi etkisi altında bir şehir. Yaz ayları kurak geçmekle birlikte aşırı sıcaklık görülmez, ılık bir hava olur. Yağış kış aylarında yaşanır ancak don olayları pek olmaz.

Port Huenema güzel kumsal plajlara da sahip. Denizin tadını çıkarmak isteyenler için farklı sahil alternatifleri var. Hafif dalgalı deniziyle bu sahiller sörf yapmak için de çok uygun. Kentte hem sörf eğitimi alınabilecek merkezler, hem de sörf eşyaları satan mağazalar bulunuyor. Sadece sörf yapmak için kenti ziyaret eden turistler oluyor.

Balıkçılık da kent halkı için önemli bir hobi. Yaklaşık 1 mil uzunluğunda tahta bir balıkçı iskelesi kentin balıkçılık meraklılarını bir araya getiriyor. Burada kendi ekipmanlarınızla balık avlayabileceğiniz gibi çevre dükkânlardan gerekli malzemeleri de kiralayabilirsiniz. Avcılığa merakınız yoksa da taze balık çeşitlerini yemeyi ihmal etmeyin.

Promenade Kordonboyu ve Promenade Deniz Feneri güzel bir yürüyüş, piknik ve dinlenme alanı oluşturuyor. Burada barbekü ve piknik masaları bulunuyor. Ayrıca bu alandan kentin iki tarihi noktası olan 1872 Wharf ve Oxnard Packing House’u görülebiliyor. Kentte görülebilecek bazı müze ve sergiler de bulunuyor.

Her yıl ağustos ayının ikinci yarısında düzenlenen ve 2 gün süren Hueneme Plaj Festivali; canlı müzik, çeşitli oyunlar, yarışlar, yiyecek içecek standları ve küçük pazarıyla kasaba halkı tarafından heyecanla beklenen bir eğlence zamanı.

Özellikle denizi ve su sporlarını sevenleri mutlu edecek olan Port Hueneme, boyutundan beklenmeyecek kadar eğlence ve aktivite imkânı sunuyor.