Petrovac Otelleri Ara

En uygun Petrovac otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Petrovac otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Petrovac Hakkında

Karadağ’ın en güzel sahil kasabalarından biri olan Petrovac, bilhassa çocuklu aileler için mükemmel bir tatil yeri. Petrovac tertemiz denizi, eşsiz güzellikteki plajları ve ziyaretçilerine sunduğu pek çok aktiviteyle her yaştan insana unutulmaz bir tatil vadediyor. Roma Dönemi’nden beri sayfiye yeri olma misyonundan şaşmamış olan bu yer, kızıl kumlarıyla tatilcilerin her daim aklını çelmeyi başarıyor. Her yaz daha fazla insanın ziyaret ettiği bu sahil kasabasının taş evleri ve Adriyatik Denizi’nin kartpostalları aratmayan manzarasını seyre dalmak burada yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri.

Doğa yürüyüşü sevenler için Eski Rezevici Manastırı’na giden yolsa harika bir tercih olabilir. Envaiçeşit ağaç türüyle çevrili bu patika üzerinde mağaralar ve gözetleme noktaları da bulunuyor. 14. yüzyılda inşa edilmiş olan ve mozaiklerle bezeli bu manastıra giden yoldaki bu gözetleme noktaları ise denize ve adalara doğru panoramik bir görüş sağlıyor. Gün batımını izlemek için harika bir nokta olan Eski Venedik Castello Kalesi ise Petrovac’ın simge yapılarından biri. Adriyatik Denizi’nin aşındırdığı kayalıkların üzerinde konumlanmış olan bu kale, zamanında korsanlardan ve Türk gemilerinden şehri korumak için yapılmış. Aynı dönemde bodrum katı silah, mühimmat, şarap ve zeytinyağı stoklamak için de kullanılmış.

Petrovac’a çok yakın bir mesafede bulunan Katic ve Sveti Nedelja adalarına giderek hem kasabayı hem de Castello Kalesi’ni panoramik olarak izleme fırsatı bulabilirsiniz. Botlarla ulaşım sağlanabilen adalardan birinde ise ünlü bir kilise yer alıyor. Zamanında bu kilisenin gemi kazasından kurtulan bir denizcinin yaptığına dair bir söylenti de var. Bu yüzden bu kilisedeki çanı çalan kişilerin hayatına mutluluk ve şans getireceğine inanılıyor. Adaları rehberli turlar eşliğinde gezecekseniz şayet dalış etkinliğine de katılma imkanı bulabilirsiniz. Yamaç paraşütü, deniz paraşütü, su kayağı gibi su sporlarının yanı sıra plaj voleybolu ve plaj futbolu da burada popüler olan aktivitelerden.