Peniche Otelleri Ara

En uygun Peniche otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Peniche otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Peniche Hakkında

Portekiz’in Centro bölgesinde yer alan Peniche, geçmişten günümüze bölgenin önemli bir balıkçı limanıdır. Uzun sahilleri ve özel tipteki dalgalarıyla ünlendikten sonra; sörf, rüzgar sörgü, bodyboarding ve kite sörf severler için uğrak noktası olmuştur. Avrupa’nın iyileri içinde kabul edilen, hızlı ve güçlü tüpler oluşturan dalgaları sayesinde Peniche, sörfçüler için Avrupa’nın Hawaii’sidir.

Bahsettiğimiz bu tüp biçimindeki dalgaları gözlemleyebileceğiniz plaj Supertubos, yarımadanın güneyinde yer alıyor. Özellikle Ekim ayında buradaysanız, dünyanın en iyi sörfçülerini ve dalgalarını görebilirsiniz. Plajda güzel bir gün geçirmek isterseniz Baleal’i tercih edebilirsiniz. Genel kural olarak, koylardan birinde dalga ve rüzgar varken diğeri sakin oluyor. Amacınıza göre birini seçebilirsiniz.

1790’dan beri deniz trafiğine yol gösteren deniz feneri Cabo Carvoeiro’da gün batımını izleyebilirsiniz. Limana hakim uçurumun tepesinde 1557 yılından kalma  Portekiz’in en önemli deniz savunma sistemlerinen birini Fortaleza de Peniche’yi ziyaret edebilirsiniz. Okyanusu kuş bakışı inceleyebilir, müzede iyi zaman geçirebilirsiniz.

Bir başka ilginç müze ise Museu Municipal de Peniche’dir. Peniche’de turistlerin uğrak noktalarından bir olan müze, Salazar’ın diktatörlüğünde politik bir hapishane olarak kullanılmıştı. Bugün tüm odaları korunan hapishane ve diğer temalardaki sergileri müzede inceleyebilirsiniz.

Bir balıkçı kasabası olan Peniche’de yerel mutfak taze balık ve deniz mahsülleri üzerine kuruludur. Bunun yanı sıra, Akdeniz ve dünya mutfağının lezzetli örneklerini de bulabilirsiniz.

Tipik Akdeniz ikliminin yaşandığı Peniche’ye seyahat için en iyi zaman yaz aylarıdır. Ancak sörf severler için mevsim Kasım ayına kadar uzatılabilir.