Paysandu Otelleri

En uygun Paysandu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Paysandu otellerini listele.

Paysandu Hakkında

 

Paysandu, Uruguay’ın batısında Arjantin sınırını belirleyen Uruguay Nehri’nin hemen kıyısında kurulu olan bir şehir. Kentin kuzeyinde yer alan General Artigas Köprüsü iki ülkeyi birbirine bağlıyor. Paysandu halkı, yerel halkın dışında, İtalya, Polonya, Rusya, Almanya, Belçika ve Afrika gibi farklı uluslardan gelen yerleşimcilerden oluşuyor ve oldukça kozmopolit bir yapıya sahip.

Kentte nemli yarı tropikal iklimin etkileri görülür. Paysandu’da yaz ayları oldukça sıcak, kış ayları ise serin geçer. Nerdeyse tüm yıl sis görülür. Yaz aylarında çok daha yoğun olmakla birlikte Paysandu’da neredeyse tüm sene yağışlı geçer.

Kent ekonomisi ilginç bir çeşitliliğe sahip. Paysandu’da dikkat çekici sayıda okaliptüs ağacı yetiştirilir. Şeker üretimi de önemli bir yere sahip. Deri sanayisi gelişmiş bir sektör olarak Paysandu ekonomisinde yer alıyor.

Meseta de Artigas, geniş bir alana yayılan ve güzel bir panoramik manzara sunan büyük bir park. Parkın içinde ülkenin ulusal kahramanı Jose Gervasio Artigas anısına bir müze de bulunuyor. Paysandu’da çok sayıda Katolik kilisesi ile katedral de bulunuyor ve güzel mimarileri ile şehir ziyaretçilerinin dikkatini çekiyor. İçindeki çeşitli anıtlar, mozoleler ve heykellerle gerçekten ilgi çekici bir yer haline gelmiş olan Paysandu Mezarlığı da şehirde görülmesi gereken yerlerden biri. Gerçek doğaseverlerin mutlaka görmek isteyeceği yerlerden biri de Queguay Şelelesi. Burası fotoğraf çekimi, piknik ve trekking gibi aktiviteleri bir ararada yapabileceğiniz tamamen doğal bir ortam.

x