Pasay Otelleri Ara

En uygun Pasay otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pasay otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Pasay Hakkında

Filipinler’in kuzeyinde Ulusal Başkent Bölgesi’nde yer alan Pasay, yaklaşık yarım milyon nüfusu ile kalabalık bir liman kenti. Pasay, Filipinler Havayolu ve Filipinler Ulusal Bankası gibi ülke için önemli birçok firmanın genel müdürlüğüne ev sahipliği yapıyor.

Tropikal savan ikliminin etkilerinin yaşandığı Pasay’da sıcaklık yıl boyunca ortalama 27 derece ölçülür. Nem oranının her zaman yüksek olduğu kentte aralıktan nisana kadar kurak mevsim yaşanır ve çok az yağmur görülür. Mayıs ayı ile kasım ayı arasında ise yağmurlu mevsim yaşanır. Özellikle temmuz, ağustos ve eylül aylarında şiddetli tropikal fırtınalar görülebilir.

Şehrin gülen yüzü rengârenk jeepneys ulaşım araçları halk arasında en yaygın kullanılan toplu taşıma aracı olmakla birlikte turistler tarafından da çok ilgi görüyor. Öte yandan alternatif olarak otobüsler ve raylı sistem de kullanılabilir.

Şehirde alışveriş için çeşitli alternatifler bulunsa da oldukça büyük bir binada hizmet veren Mall of Asia Alışveriş Merkezi bugün Pasay’da alışveriş tutkunlarının buluşma noktası. Daha geleneksel bir ortam arayanlar ise yerel ürünleri bulabileceği ve yerel lezzetleri tadabileceği Cartimar’a uğrayabilir. Yorgunluğunuzu atmak için Pasay’da çok sayıda bulabileceğiniz spa ve masaj merkezlerine gidebilirsiniz.

Pasay turistik noktalar anlamında zengin bir kent olmasa da ilginç müzelere sahip bir şehir. Harika fotoğraflar çekebileceğiniz ve kesinlikle başınızı döndürecek olan Upside Down  Müzesi, bilim meraklılarını mutlaka tatmin edecek olan Exploreum ve Myth of Human Body müzeleri, askeri uçaklara ilgi duyanlar için Philippine Air Force Aerospace Müzesi bunlardan birkaçı.