Parma Otelleri Ara

En uygun Parma otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Parma otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Parma Hakkında

İtalya’nın kuzeyinde Emilia-Romagna Bölgesi’nde yer alan Parma, Parma Çayı’nın her iki yakasına kurulmuş olan eski bir yerleşim yeri. Dünya mutfağına parmesan peynirini kazandırmış olan şehrin jambonları da dünya mutfak kültüründe bir o kadar önemli bir yere sahip.

Garibaldi Meydanı Parma gezisine başlamak için güzel bir lokasyon. Kentin genel görünümü hakkında fikir sahibi olabileceğiniz ve hemen her yere yürüyerek ulaşabileceğiniz bir nokta olan Garibaldi Meydanı ve yakın çevresinde molalarınız için çok güzel restoran ve kafeler de bulabilirsiniz.

16. yy’da inşa edilen ve günümüzde bir kütüphane, iki müze, bir sanat galerisi, bir sanat akademisi ve bir gösteri salonuna ev sahipliği yapan Palazzo della Pilotta şehirde görülmesi gereken önemli yerlerden. 11. yy’dan kalma Psikoposluk Sarayı, özel peyzajlı bahçesiyle Düklük Sarayı, şık mimarisi ile Belediye Sarayı ve 13. yy. mimari eserlerinden Palazzo del Governatore bu tarihi şehirde görebileceğiniz saraylardan sadece bir kaçı.

Parma’da Büyük Katedral, Vaftizhane, Santa Maria della Steccata, San Paolo Benediktin Manastırı, Santa Croce Kilisesi, San Giovanni Evangelista Manastırı gibi çok sayıda dini merkez bulunur. Bunların hemen hepsi yüzyıllardır kent tarihine tanıklık etmiş ve önemli sanat eserlerine ev sahipliği yapan değerli mimari eserler konumunda bulunur.

Avrupa’nın en eski üniversitelerinden olan Parma Üniversitesi, bu üniversiteye bağlı botanik bahçesi, çok sayıda tarihi belge ve hatıratın sergilendiği Lombardi Müzesi, Pons Lapidis olarak anılan taş köprü, tamamen ahşap bir bina olan Fernese Tiyatrosu Parma’nın görülmeye değer zenginliklerinden bazıları. Opera, Parma kültüründe önemli bir yere sahip ve her akşam farklı mekânlarda opera konserleri verilir. Bu şehirdeki gezinize bir opera deneyimi eklemeyi unutmamalısınız.

Nemli yarı tropikal iklimle Akdeniz ikliminin etkilerinin görüldüğü Parma’da yaz aylarında sıcaklık 30 derece civarında hissedildiğinden, kış aylarında ise 1-2 derece civarına düştüğünden kenti ziyaret etmek için daha çok bahar mevsimleri tercih edilir.