Paranaque Otelleri Ara

En uygun Paranaque otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Paranaque otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Paranaque Hakkında

Filipinler’deki Paranaque, Metro Manila bölgesini oluşturan şehirlerden biri. Kuzeyinde Pasay, doğusunda Taguig, güneyinde Muntinlupa şehirleri ve Manila Körfezi’yle sınırlanan kent yaklaşık 48 kilometrekare alandan oluşuyor. Paranaque’nin büyük bir kısmı en çok da büyük konut ve ticari alanlardan oluşuyor.

Paranaque tüm Metro Manila bölgesi gibi tropik iklime sahip. Havasının sıcaklığına insanların sıcaklığı da eklenince gezmek için gelen birçok ailenin yaşamaya karar verdiği yerlerden. Denize yakın konumu nedeniyle tarihi boyunca bir ticaret şehri olarak öne çıkan Paranaque’de dokuma ve ayakkabı yapımı atadan ataya geçen meslekleri oluşturuyor. Şehir ayrıca tuzlalarıyla da tanınıyor. Kenti gezerken açık arazilerin çoğunun pirinç tarlalarından oluştuğunu görüyorsunuz. 1572 yılında kurulan şehirde ülkenin Baclaran gibi en işlek pazarlarını bulabiliyor, restoranlarında en iyi deniz balıklarını yiyebiliyorsunuz.  

Balıkçıların koruyucusu St. Andrews’den adını alan Katedral, temelleri 1580’li yıllarda atılan en eski şehir yapılarından. Yapı, Paranaque Katedrali olarak da biliniyor ve günümüzde piskoposluk olarak hizmet veriyor. Şehrin sembolik mekanı olan bu gösterişli katedralin yanında Baclaran Klilisesi de 3000 kişinin oturarak, 9000 kişinin de ayakta durarak ibadet edebileceği oldukça büyük bir kilise olarak dikkatinizi çekiyor. Kentin turistik diğer noktalarını ise Çin’den Sibirya’ya kadar dünyanın her yerinden uçup gelen kuşları gözlemleyeceğiniz Kuş Sığınağı, hem eğlence hem kumar merkezleri olan Solaire Resort ve Düşler Şehri Manila gibi yerler oluşturuyor. ‘Daha önce hiç görmedim’ diyeceğiniz deniz ürünlerinin satıldığı Dampa bölgesi ise fotoğraf çekmeye doyamayacağınız çeşitli balıklarla dolu.

Kentin samimi ve sıcak atmosferini hissedeceğiniz festival etkinlikleriyle de hem eğlenecek hem de farklı bir kültürü tanıma fırsatı bulacaksınız. Teknelerle kutlanan bir festival olan Caracol, kentin kuruluş yıldönümü olan 13 Şubat tarihinde kutlanan Sambalilo Şapka Festivali, Paskalya şölenleri ve Flores de Mayo Festivali en geleneksel kent şölenlerinden.

Filipinler’deki Paranaque şehrine havayoluyla yapacağınız yolculuklarda inebileceğiniz en yakın havalimanı Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı ve şehre uzaklığı 13 kilometre. Havaalanından taksi, otobüs gibi toplu taşıma seçenekleriyle veya araç kiralayarak transfer yapabilirsiniz.