Oviedo Otelleri Ara

En uygun Oviedo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Oviedo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Oviedo Hakkında

Oviedo, İspanya’nın önemli tarihi şehirlerinden birisidir. Asturias özerk bölgesinin aynı zamanda başkenti olan bu kent, uzun yıllar kavşak yolu olarak kullanılmış. Şehirde bu yüzden çok sayıda tarihi eser var. Ünlü Formula 1 pilotu Fernando Alonso’nun da doğum yeri olan bu tarihi kentte, tarihi Oviedo Katedrali görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Gotik mimari eseri bu katedralin dışında başka tarihi kiliseler de vardır. Şehirde SantaMaria del Naranco, San Miguel de Lillo, Plaza del Fontan, Sanat Müzesi, Tiyatro binası, Arkeoloji Müzesi gibi yerler gezilebilir.

Oviedo sokaklarında gezerken çok sayıda heykel de dikkatinizi çekecektir. Genel olarak temiz, bakımlı ve kültür ile sanatın iç içe olduğu bir şehirdir. Kent önemli bir maden havzası içinde yer almaktadır. Madencilik ve demir sanayisi ile gelişmiştir. Santa Maria del Naranco ve San Miguel de Lillo kiliseleri UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

Yaklaşık 225 bin nüfusu bulunan kent, aynı zamanda şehirle aynı adı taşıyan üniversitesiyle de ünlüdür. 1534 yılında kurulan bu üniversite, dünyanın en eski ve tarihi üniversitelerinden birisidir. Oviedo’da yazlar sıcak, kışlar çok soğuk geçmez, kış ayları