Osmanbey Otelleri Ara

En uygun Osmanbey otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Osmanbey otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Osmanbey Hakkında

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Osmanbey, yüksek apartmanları ve mağazalarıyla ilçenin en canlı noktalarından. 1800’lü yılların ortalarına dek pek fazla yapılaşmayan bölgeye bu tarihlerden sonra her biri mimarisiyle göz kamaştıran konaklar inşa edildi. Cumhuriyetin ilanı ve sonraki dönemlerde ise Osmanlı konaklarının yerini yüksek katlı apartmanlar aldı. Şimdilerde Osmanbey’deki apartmanlar hem konut hem de işyeri olarak kullanılıyor. Bölgede yine günümüzde özellikle kafeler ve güzellik merkezlerinin çoğalmasıyla birlikte ticari yaşam gitgide canlanıyor.

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Taksim, Şişhane, Ayazağa ve Yenikapı gibi pek çok noktadan geçen metroya binerek yalnızca dakikalar içinde Osmanbey’de olabilirsiniz. Semte ayrıca dilerseniz Şişli ve Mecidiyeköy gibi yerlerden yürüyerek gelme şansınız var. Osmanbey’de gezerken çevredeki müzeleri ve tarihi alanları görebilirsiniz. Semtten Beşiktaş sahiline doğru indiğinizde ise İstanbul Boğazı’nın olağanüstü manzarasını izleyerek büyülenebilirsiniz. Osmanbey’den kısa bir yürüyüşün sonrasında Nişantaşı ve Teşvikiye’ye geldiğinizde ise şık mağazalarda alışveriş yapabilir, masaları kaldırımlara taşan kafelerde dinlenerek zaman geçirebilir, aromalı kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Merkezi konumuyla hem iş hem de gezi amacıyla şehri ziyaret edenlerin tercihi olan semtte otellerin bazıları şehir manzaralı. Osmanbey otellerinde kalarak Harbiye Askeri Müzesi, Levent, Zincirlikuyu, Eminönü, Kapalıçarşı ve Sultanahmet gibi yerlere kolaylıkla erişme şansını bulabilirsiniz. Üstelik Osmanbey ve çevresi alışveriş merkezleri anlamında İstanbul’un hayli şanslı bölgelerinden. İster giyecek isterseniz de ev aksesuarlarından dilediğiniz ürünü Osmanbey’deki mağazalardan satın alabilirsiniz.