4. Sayfa Nürnberg Otelleri Ara

En uygun Nürnberg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nürnberg otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nürnberg Hakkında

Nürnberg, Almanya'nın Bavyera eyaletinin Münih'ten sonra en büyük ikinci kentidir. Nürnberg'in metropolleriyle beraber nüfusu 3,5 milyonu bulmaktadır. İkinci Dünya Savaşı'nda en büyük Nazi mitinglerinin yapıldığı bu şehir, sonrasında kurulan Nürnberg Mahkemeleriyle suçluların yargılandığı şehir haline gelmiştir.

Kentte sanayi gelişmiştir, Siemens, MAN gibi ünlü Alman markalarının tesislerinin barındığı kentte ciddi oranda bir Türk nüfusu da vardır.

Nürnberg Hayvanat Bahçesiyle de ünlü bir şehirdir. Eğer buraya yolunuz düşerse kalesi, St. Lorenz Kadetrali, Hauptmarkt Meydanı, Oyuncak Müzesi, Albrecht Dürer Evi, Mahkeme Müzesi, Gözetleme Kulesi gibi yerler gezilebilir. Kentte çok sayıda müze de var. Nürnberg aynı zamanda çok sayıda festivale de ev sahipliği yapar. Özellikle eski şehir tipik bir Ortaçağ şehri havası uyandırır. II. Dünya Savaşı'nda şehirde pek çok bina zarar görse de Alman devleti bu binaların birebir kopyasını yeniden yapmayı başarmıştır.

Nürnberg'de karasal iklim hüküm sürer. Kışlar soğuk ve zaman zaman kar yağışlı yaz ayları ise sıcak ama yağışlı geçer. Gezmek için en uygun zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Almanya'da kralların taç giydiği eski bir şehir olan Nürnberg'de ulaşım ağı gelişmiştir. Şehir içi, metro, tren ulaşımı yaygındır.

Nürnberg Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine metro ya da otobüsle ulaşım sağlanabilir. Metro ulaşımı 12 dakika sürüyor.

Nürnberg Galeri