Norfolk Adası Otelleri Ara

En uygun Norfolk Adası otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Norfolk Adası otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Norfolk Adası Hakkında

Güney Pasifik’in ortasındaki gizli cennetlerden Norfolk Island Avusturalya’nın doğusunda, Yeni Zelanda ve Yeni Kaledonya’nın arasında konumlanıyor. Ada Yeni Zelanda’ya daha yakın olmasına rağmen Avusturalya’nın dış toprağı sayılıyor. 35 kilometrekarelik bir alandan oluşan ve 32 kilometrelik muhteşem bir lagün kıyı şeridine sahip olan adada, doğanın içinden ilerleyen 80 kilometrelik bir yol ağı bulunuyor. Bu yol ağında ise birbirinden büyük arazilerle ayrılmış çiftliklerle karşılaşıyorsunuz. Norfolk Island’ın alışveriş edebileceğiniz bir merkezi ile telefon santrali, belediye binası, postanenin bulunduğu Burnt Pine adında küçük bir yerleşim alanı var.

Gezginlerin ‘eşsiz bir ritme sahip’ diye tanımladığı ada, yaz kış yaprak dökmeyen çam ağaçlarıyla ünlü. Hatta adanın bayrağında da bir çam ağacı figürü bulunuyor. Yemyeşil çam ormanları, uçurumları ve hayranlık uyandıran plajlarıyla popüler yaz rotalarından olan Norfolk Island dünyadan izole bir yaşam hissi yaratıyor. Dünyanın en yüksek eğreltiotları ve nadir görülen yaklaşık 174 çeşit endemik bitki de adanın doğasını dünyadaki diğer yerlerden farklı kılıyor. Norfolk Island başta yeşil papağanlar olmak üzere birçok tropik kuş türünün de üreme alanı konumunda. Sömürge döneminden kalan yapılarıyla bir açıkhava müzesi gibiyken, Polinezyalı atalarından kalan harika mutfağı ve Hula dansı da adanın cazibesini artırıyor.

Norfolk Island yaz aylarında 20-28 derece, kış aylarında ise 12-21 derece arasında seyreden sıcaklıklarıyla subtropikal bir iklim sergiliyor. Tenha koylarında ve plajlarında tüplü ve şnorkelli dalış yapabileceğiniz gibi balina köpekbalığı av turlarına da çıkabiliyorsunuz.

Adada bir havalimanı mevcut olup, liman ise Kingston ve Cascade’de bulunuyor. Adada araç kullanacaksanız, yerel yasaların başta inekler olmak üzere küçük ve büyükbaş hayvanlara yol üstünlüğü verdiğini de özellikle belirtelim.