Norfolk Otelleri Ara

En uygun Norfolk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Norfolk otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Norfolk Hakkında

Norfolk, Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletine bağlı bir şehirdir. Donanma üssü ile ünlüdür. ABD’nin önemli askeri kentlerinden birisidir büyük bir donanması vardır. Sahilinde donanma tersaneleri bulunur. Askerlerin yoğun olarak yaşadığı bu şehrin nüfusu yaklaşık olarak 250 bin kişidir.

Meşhur Virginia plajlarına ise kent merkezinden yaklaşık yarım saatte ulaşılabilir. Plajlar çok büyük ve çok güzeldir. Yazın denize girmek için insanlar uzun yollardan bile buraya gelir. Kış aylarında bile sörf yapan insanları görebilirsiniz. Sahilinde ünlü bir savaş gemisi durur. Bu gemi müze olarak gezilebiliyor. Klasik Amerikan evleriyle dolu sokakları gezilebilir. İki katlı ahşap renkli cumbaları olan Amerikan evlerinin bulunduğu sokakları görülmeye değerdir. Kentte ayrıca Chrysler Müzesi, Botanik Bahçesi, Mac Arthur Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Deniz Müzesi gibi yerler de görülebilir. Yazlar sıcak geçer, ortama hava sıcaklığı 30 derecenin üstündedir. Kışın ise soğuk ve zaman zaman kar yağışı olur.

Şehri gezmek için en uygun zamanların yaz ve bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Şehir içi ulaşımda otobüs kullanabilir ya da otomobil kiralayabilirsiniz. Havalimanından da ulaşımda otobüs ya da taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.