Nitra Otelleri Ara

En uygun Nitra otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nitra otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nitra Hakkında

Slovakya’nın batısındaki Zobor Dağı’nın eteklerinde, bir vadi içinde bulunan Nitra, ülkenin nüfus yoğunluğu açısından dördüncü, tarım ve kültür açısından da en gelişmiş şehri. Aynı zamanda Slovakya’nın en eski kenti de Nitra’nın tarihi, Slav halkın şehre ilk geldiği M.S. 5. Yüzyılda başlıyor. M.S. 870’li yıllarda Prens Pribina’nın yönetiminde bir prenslik olan şehrin bağımsız bir kraliyet kasabasına dönüşmesi ise 1248 yılında oluyor. Eskiden kudretli krallarla yönetilen ve başından Osmanlı’ya karşı birçok kez direniş geçen Nitra, günümüzde Batı Slovakya’nın en modern kültür ve ekonomi merkezi. Şehrin eski çağlarından kalan eserlerin olduğu üst kısımlarında en çok ziyaret edilen anıt olan Ortaçağ yapısı Nitra Kalesi, M.S. 830’da yapılan ilk kilisenin kalıntısı, Saint Emeram Bazilikası ve Neoklasik tarzda yapılmış birçok tarihi binayı görebiliyorsunuz.

Şehir sanat galerileri açısından da oldukça zengin. Hem yerli hem de yabancı sanatçıların eserleriyle bu galerilerde karşılaşabiliyorsunuz. Günümüze kadar iyi korunmuş binaların ve heykellerin çokluğu şehri nostaljik bir atmosfere sokuyor. Şehrin modern yüzü ise dünya mutfaklarından değişik lezzetleri tadabileceğiniz lüks restoranlar, renkli ve kalabalık caddelerin yanında, kültürel bir ruha sahip. Nitra Tiyatro Festivali, Nitra Kültür Yazı, Fascine Karnavalı, yıllık gitar resitali şehrin sanatsal yönünü tanımlayan etkinliklerden sadece bir kaçı.

Kentin sanatçı ve tarihi dokusu ile doğasını en kolay yürüyerek keşfedebiliyorsunuz. Üzüm bağları arasından geçerek Zabor tepelerine yapacağınız yürüyüşlerde şehrin manzarasını yüksekten izleyebiliyorsunuz. Bağcılığın zanaata dönüştüğü Nitra’nın şaraplarını da deneyebilirsiniz.

Nitra’ya uçakla yapacağınız yolculuklarda inebileceğiniz en büyük havaalanı Bratislava’da bulunuyor. Kente transferi havayolu şirketlerinin servisleri ve taksilerle sağlayabiliyorsunuz.