Newport News Otelleri Ara

En uygun Newport News otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Newport News otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Newport News Hakkında

Newport News, Amerika Birleşik Devletleri’nin en doğusundaki eyalet olan Virginia’ya bağlı bir kıyı kenti olarak biliniyor. Virginia Yarımadası’nın güney kısmında ve James Nehri ile Atlantik Okyanusu’nun kesişme noktasında inşa edilmiş olan şehir, ülkede deniz taşımacılığı ve madencilik açısından önemli bir konuma sahip.

17. yüzyıl ortalarına kadar Amerika Kızılderililerine ev sahipliği yapan şehri keşfeden İngiliz kâşifler, bölgeye göçmenleri yönlendirerek kentleşmenin başlamasını sağladılar. Uzun yıllar balıkçılık ile geçinen insanların yaşadığı küçük kent, Amerikan iç savaşı ile birlikte daha stratejik bir önem kazandı. Kömür madenlerinin bulunması ve demiryolunun kent merkezine kadar ulaşması ile büyümeye başlayan şehir, günümüzde Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli metropolleri arasında yer alıyor.

180 bin nüfusa sahip Newport News şehri, Virginia eyaletinin en kalabalık kentleri arasında üst sıralarda bulunuyor. Ağırlıklı olarak İngilizce ve İspanyolca’nın konuşulduğu şehirde, gemi inşaatı, denizcilik ve askeri havacılık faaliyetlerinin yanı sıra ülkenin en önemli bilim adamlarının katılımı ile nükleer araştırma çalışmaları da sürdürülüyor.