Negombo Otelleri Ara

En uygun Negombo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Negombo otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Negombo Hakkında

Sri Lanka’nın batı sahilinde sakin bir şehir olan Negombo için, masmavi bir denizle gökyüzünün eşsiz kombinasyonu tanımlaması yapılıyor. Negombo Gölü kıyısında konumlanan ve Sri Lanka’nın en kalabalık şehirlerinden olan Colombo’nun 35 kilometre kuzeyinde kalan şehir, ismini de 17. yüzyılda burada hüküm süren Portekizlilerden alıyor. 17. ve 18. yüzyıllarda tarçın ticaretinde önemli bir liman konumumdaki şehir günümüzde de bu özelliğini koruyor. Şehrin küçük dükkanlarında hala kendi üretimi vanilya ve tarçın çubuklarını bulabiliyorsunuz. Tarihinde Portekizliler, Hollandalılar ve İngilizler tarafından yönetilen Negombo, Sri Lanka Katolik kiliselerinin merkezi  ve Katolik kiliseleri açısından zengin bir kültüre sahip olmasından dolayı ‘Küçük Roma’ olarak da anılıyor. Bu kiliseler arasında şeker renginde cephesi ve muhteşem tavan süslemelerine hayran bırakan, 1874 yılında inşa edilen  St. Mary's Kilisesi başı çekiyor.

Sri Lanka’nın ilk tatil  merkezi de olan şehir, 100 kilometre uzunluğundaki kanal ağıyla donatılmış olup günlük ulaşım kano ve modern su taşıtlarıyla sağlanıyor. Bölgenin en öne çıkan aktivitesi de balıkçılık ve yengeç avcılığı olarak tanımlanıyor. Şehrin  kuzeyindeki ‘Lellama’ denilen en büyük balık pazarı ve  192 çeşit yaban hayatına ev sahipliği yapan Muthurajawela Bataklığı’da Negombo’da görmeye değer renkli şehir manzaralarından.

Negombo’nın Hint Okyanusu  kıyısındaki bakir kumsallarında su altı dünyasını keşfedebileceğiniz dalışlar ve su sporları yapabilir, tekne turlarına katılabilirsiniz. Bandaranaike Uluslararası Havaalanı’na uzaklığı sadece 7 kilometre olan Negomba şehir merkezine havalimanından kalkan otobüsler ve taksilerle ulaşabilirsiniz.