Naxos Otelleri Ara

En uygun Naxos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Naxos otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Naxos Hakkında

Yunanistan’a bağlı Kiklad Adaları arasında en büyüğü olarak bilinen Naxos, hayranlık uyandıran doğası ve eşsiz plajlarıyla tatilcilerin gözdesi. Yüksekliği neredeyse 1000 metreye ulaşan dağlarla çevrelenen adada göz alıcı vadileri ve altın sarısı kumsalları keşfedebilirsiniz. Adı genellikle şarap ve mutluluk tanrısı Dionysos ile birlikte anılan Naxos, aynı zamanda pek çok efsaneyi barındırıyor. Adayı ziyaret ettiğinizde gösterişli sokaklarını yerel rehberler eşliğinde gezerek tüm bu enteresan hikayeleri yerinde dinleme şansı bulabilirsiniz.  

Adeta ‘’yeryüzü cenneti’’ olarak anılan Naxos’ta pek çok harika ve uygun fiyatlı otel seçeneği mevcut. Özellikle adanın batı kısmı konaklama için ideal noktalar arasında gösteriliyor. Eğlencenin adresi tavernaları ve hediyelik eşya dükkanları sayesinde her daim canlı kalan Naxos’un merkezi ile diğer bölgeleri arasında ulaşım ise hayli rahat. Adada kalacağınız oteli seçerken deniz manzaralı odaları tercih ettiğinizde sabahları masmavi bir görüntüye karşı uyanabilirsiniz. Ayrıca duş, klima, küçük buzdolabı, LCD televizyon, balkon ve soğuk içecekler pek çok Naxos otelinde misafirlere standart olarak sağlanıyor. 

Mermeriyle ünlü Naxos’a geldiğinizde Apollon adına inşa edilen eski tapınağı görebilir, akşam saatlerinde ise göz kamaştıran gün batımı manzarasını seyretmenin hazzını yaşayabilirsiniz. Ayrıca adanın eski yerleşimlerinden birinde yükselen Panagia Protothronos Kilisesi gibi yapıları da Naxos geziniz sırasında ziyaret ederek eski yüzyılların gizemli dünyasına adım atmak mümkün. Geçmişte Antik Yunan, Bizans, Venedik ve Osmanlılar tarafından yönetilen adanın merkezi Venedik kalıntıları bakımından hayli zengin. Ziyaretçilere adeta Orta Çağ rüyası yaşatan Naxos’un diğer bir dikkat çekici yanı ise el sanatları konusunda son derece gelişmiş olması. Özellikle seramik, gümüş, dokuma ve altın işlemeciliğinde ilerleyen adadan harika hediyelikler satın alabilirsiniz. Kastro adı verilen eski merkezde gezerken 1200’lü yıllardan beri adada varlığını sürdüren tarihi surları gördüğünüzde buraya olan hayranlığınız büsbütün artacak. Üstelik Naxos’un merkezinde Venedik kültürüne dair parçaları barındıran bir arkeoloji müzesi ile eski kuleler de yer alıyor. 

Yaz aylarında Yunanistan içinden ve diğer ülkelerden adeta ziyaretçi akınına uğrayan Naxos’a civardaki adalardan teknelerle ulaşım mümkün. Ayrıca Naxos’ta bulunan konaklama tesislerinin pek çoğu plaja sadece yürüme mesafesinde. Böylece adada araç kiralamaya gerek duymadan tatilin tadını çıkarabilirsiniz.