Mullingar Otelleri Ara

En uygun Mullingar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mullingar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mullingar Hakkında

1186 tarihinde William Petit adında bir barones tarafından kurulan İrlanda’nın köklü şehirlerinden Mullingar günümüzde gelişmiş bir ticaret merkezi konumunda. Kent adını bir şehir efsanesindeki değirmenden alıyor. Çarpıcı göl ve su kanallarının arasında bulunan kent yoğun ticari hayatının yanında huzurlu bir atmosfere sahip. Ekonomisinde ön plana çıkan sığır üretimi ve kereste ticaretinin yanında alışveriş için de uygun kentlerden olan Mullingar, müzik, tiyatro gibi sanatsal faaliyetleriyle de biliniyor.

Golfün çok sevildiği kentte her yıl ağustos ayında geleneksel olarak ‘Mullingar Kupa Şampiyonası’ düzenleniyor. İrlanda’nın spor olanakları ve tabiat açısından en güzel yerlerinden biri olan şehir, mimari güzelliği ve muhteşem tasarlanmış bahçe peyzajlarıyla ünlü Belvedere Evleri’ne de çok yakın bir konumda bulunuyor. Avcılık yapmak isterseniz Lough Derravaragh, Lough Owel ve Lough Ennell, gölleri civarında yaban domuzu av turlarına katılabiliyorsunuz. Ayrıca göllerin etrafında ata binebiliyor, su sporları yapabiliyorsunuz.

Kentte 19. Yüzyıl eseri birçok stil barındıran yapıyla karşılaşıyorsunuz. Kentin en önemli tarihi yapısı 1939 yılından kalma Kral İsa Katedrali. Rönesans tarzı katedralin içindeki mozaikler ünlü Rus sanatçısı Boris Anrep’e ait olup II. Dünya Savaşı’ndan sonra müzeye dönüşen yapılardan. Katedralin 42,6 metre yüksekliğinde iki kulesi bulunuyor. Kentin diğer görülecek tarihi noktaları ise 1816 yılında inşa edilen All Saints Kilisesi, Kraliyet Kanalı, Adliye Sarayı ve kütüphanenin olduğu Pazar Evi. 

Kente havayoluyla geldiğinizde iniş yapabileceğiniz en yakın havaalanı Dublin Airport. Havaalanının Mullingar’a uzaklığı yaklaşık 89 kilometre olup transfer için araç kiralayabiliyorsunuz.