Minot Otelleri Ara

En uygun Minot otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Minot otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Minot Hakkında

Minot, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Dakota Eyaleti’nde yaklaşık 41 bin kişilik nüfusuna rağmen son derece kendi halinde, sakin ve pek turistik olmayan bir şehir. Minot Kanada’ya sadece bir saatlik mesafede yer alıyor. Amerikan Hava Kuvvetleri’nin bir üssü de Minot’da bulunuyor. Kent nüfusunun hatırı sayılır bir bölümü bu üste askerlik yaparken, bir kısmı da hastane ve okul gibi diğer devlet dairelerinde görev yapıyor.

Minot oldukça soğuk bir şehir. Kış aylarında sıcaklık ortalama -15 ila -17 derece arasında ölçülürken -44 dereceye kadar düştüğü de görülmüş. Öte yandan yaz ayları ılık ve yağışlı geçiyor. Ancak 43 dereceye ulaşabilen umulmadık sıcaklıklar da yaşanabiliyor.

Şehiriçi ulaşımda kent halkı daha çok kendi otomobil ve bisikletini kullanıyor. Toplu taşıma sistemi Minot’da yok denilebilecek kadar düşük bir düzeyde. Bu nedenle ziyaretçilerinin araç kiralamaları ya da taksi kullanmaları öneriliyor.

Souris Nehri Minot’nun içinden geçiyor. Bu nehir kıyısı boyunca yaklaşık 2,5 mil uzunluğunda bir yürüyüş ve bisiklet yolu bulunuyor ki keyifli bir gezi için yerel halkın da çok tercih ettiği bir güzergâh. Roosvelt Parkı ve hayvanat bahçesi ise adından daha fazlasını vadeden bir işletme. Burada hayvanları görmenin ve parkta dolaşmanın yanı sıra piknik alanlarında keyifli vakit geçirebilir, yüzme havuzunu değerlendirebilir, tenis oynayabilirsiniz. Oak Park da yemyeşil arazisi, içinde yaşayan ördekleri, kuşları ve sincapları ile huzur dolu bir atmosfere sahip.

Müzeseverler için Dakota Territory Havacılık Müzesi ve Railroad Müzesi gibi alternatifler bulunuyor. Şehirdeki ilgi çekici bir yer de 230 yıllık bir Norveç evini ve tamamen ahşap bir Katolik kilisesini de içinde barındıran İskandinavya Mirasları Merkezi.