Midrand Otelleri Ara

En uygun Midrand otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Midrand otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Midrand Hakkında

Midrand şehri, Güney Afrika’nın Gauteng eyaletinde Johannesburg bölgesinde yer alıyor. Johannesburg’un sekiz turizm rotasından biri olan Midrand, aynı zamanda tekstil ve motorlu taşıtlar alanında gelişmiş bir sanayiye sahip şehirlerden. Gauteng’in ekonomi merkezi olması ve önemli otoyol bağlantılarına yakınlığı da şehri önemli kılıyor. Sandton ve Centurion arasındaki otoyol boyunca uzanan şehir iş merkezi olmasına rağmen, sakin bölgeleriyle bir dinlence yeri olarak da rağbet görüyor.

Midrand Halfway Hause, Pretoria, Carlswald, Blue Hill, Glenferness, Crowthorne, Glen Austin, Halfway Hause vb. birçok yerel bölgeye ayrılmış olup, her bölge farklı özellikleriyle öne çıkıyor. Örneğin Carlwald modern konutları ve alışveriş merkezleri ise tanınınrken, biraz daha uzağındaki Blue Hill, Crowthorne ve Glenferness şehirleşmemiş sessiz alanlardan oluşuyor. Bu bölgelerde karşılaşacağınız eski rustik evler ülkenin genel atmosferini temsil ediyor ve geleneksel at biniciliği hala varlığını sürdürüyor.

Kentin en popüler bölgelerinden biri de Kyalami. Dünyaca ünlü grand prix yarış pisti burada bulunuyor. Motor ve karting pistlerinden oluşan alan Güney Afrika’nın önde gelen motor yarışları için kullanılıyor. Doğal hayatla iç içe bir şehir olan Midrand’daki Glen Austin Kuş Cenneti birçok nadir kuş türüne ev sahipliği yaparken, küçük ölçekli hayvanat bahçesinde ise Afrika’nın vahşi yaşamını görebiliyorsunuz.

Güney Afrika’nın en büyük konferans ve sergi merkezi Gallegher Estate ve Güney yarım kürenin en büyük camisi olan Nizamiye Camii’de Midrand’da bulunuyor. Edirne’deki 16. yüzyıl eseri Selimiye Camii’nden esinlenen bir mimariyle inşa edilmiş Türk yapımı bu cami 4 büyük minaresi,  200’ün üzerinde vitray camı ve usta bir sanatla elle boyanmış 21 kubbesiyle göz kamaştırıyor. Caminin kompleksinde okul, klinik, kitapçı, halıcı ve restoranlar bulunuyor.

2003 yılında inşa edilmiş yeni bir yapı olan St. Sergius Rus Ortadoks Kilisesi ise geleneksel Rus mimarisinin muhteşem bir örneği. Moskova’da Kremlin’de bulunan katedralin bir benzeri olarak tasarlanan kilise beş altın kubbeye sahip. Afrika’nın en büyük alışveriş komplekslerinden olan Mall Of Africa’da Midrand bölgesi rotasında yer alan önemli noktalardan biri.

Güney Afrika’nın Midrand şehrine  havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havaalanı Johannesburg’da bulunan OR Tambo Uluslararası Havaalanı. Şehre 45 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanından araç kiralayarak veya taksi otobüs kullanarak Midrand’a ulaşabiliyorsunuz.