Melo Otelleri

En uygun Melo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Melo otellerini listele.

Melo Hakkında

Uruguay’ın Cerro Largo bölgesinin başkenti olarak faaliyet gösteren Melo, ülkenin dokuzuncu en kalabalık şehridir. Melo’da sıcak ve ılıman bir iklimin hâkimiyeti söz konusudur. Şehirde belirgin bir yağış dengesi görülmektedir. Kış aylarında sık sık don ve sis yaşanırken, yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 19.3 olarak bilinmektedir.

Şehir merkezinde görülmeye değer iki müze bulunmaktadır. Bunlar; Juana de Ibarbourou doğum yeri ve Bölgesel Tarih Müzesi’dir. Şehri ziyarete gelen insanların birçoğu bu alanlara uğramadan kentten ayrılmamaktadır. Ayrıca Melo yakınlarında bulunan eski bir derenin yakınında bir taş han yer almaktadır. Arjantin mutfağıyla Uruguay mutfağının karışımı niteliğinde olan kent merkezinde faaliyet gösteren birçok işletme bulunmaktadır.

Bunlar arasında Dünya mutfaklarına yer verenlerin yanında yöresel lezzetleri de sunan mekânlar yer alır. Domuz eti ve koyun etinin sıklıkla tercih edildiği menülerde çeşitli soslarla kızartılan patateslerde çoğunluktadır. Oldukça iddialı bir gece hayatını yaşayabileceğiniz şehirde sabahın ilk saatlerine kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Ülkede Melo Havalimanı bulunmaktadır. Ayrıca ülke içinde de ulaşım oldukça gelişmişlik göstermektedir.

x