Meksika Otelleri Ara

En uygun Meksika otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Meksika otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Meksika Hakkında

Resmi adı ile Birleşik Meksika Cumhuriyetleri olarak da anılan Meksika, Latin Amerika’nın en popüler ülkelerinden biri.

Ülkenin başkenti aynı zamanda Meksika’nın en gelişmiş şehri olarak kabul edilen Mexico City. Başkentin dışında ülkenin diğer büyük kentleri arasında ise Monterrey, Ciudad Juarez, Guadalajara, Tijuna ve Puebla var.

Ülkenin kurulduğu topraklarda tarihin ilk dönemlerinden itibaren Olmekler, Aztekler ve sonrasında Mayalar gibi önemli uygarlıklar hüküm sürüyordu. 16. Yüzyıl’ın başlarında İspanyollar tarafından ele geçirilen Meksika’da yer alan bu uygarlıklar yerini yavaş yavaş İspanyol egemenliğine bırakmaya başladı.

Federal cumhuriyet sistemi ile yönetilen ülkede yaklaşık 120 milyonluk bir nüfus yaşıyor. Ülke nüfusunun büyük bölümünü melezler, diğer azınlıklar ise beyazlar ve yerli halktan meydana geliyor. Ülkenin resmi dili İspanyolca. Meksika ayrıca dünya üzerinde resmi dili İspanyolca olan en fazla nüfusa sahip ülke.

Tropikal, karasal ve okyanus iklimi gibi çok sayıda farklı iklimin yaşandığı ülkenin bu çok iklimli yapısının en önemli nedeni ise çok geniş bir coğrafyaya yayılan toprakları. Ülkenin muhteşem kumsalları ve göz alıcı koyları ile bilinen şehri Cancun’da deniz ve güneş keyfini doyasıya yaşayabilir, şehrin sahillerinde çeşitli su sporlarının tadını çıkarabilirsiniz. Yine şehirde bulunan dünyanın en büyük akvaryumuna dalarak mavi dünyanın derinliklerine doğru yolculuğa çıkabilirsiniz.

Ülkenin başkenti Mexico City ve çevresinde Aztek harabelerini görebilir, müzeler, parklar ve tarihi yapıları keşfedebilirsiniz. Cozumel ve Acapulco gibi yerlerde ise masmavi denizle buluşan benzersiz koylarda gezinebilir, dilerseniz berrak suyun altına inerek dünyaya farklı bir açıdan bakabilirsiniz.

Çok renkli ve farklı kültürlerin bir arada yaşadığı Meksika’da boğa güreşi, futbol ve beyzbol gibi sporlar da büyük ilgi görüyor. Ülkeye özellikle boğa güreşlerini izlemek için her yıl çok sayıda turist akın ediyor.

Damak tadına düşkün seyahat tutkunları için de Meksika tam bir cennet. Ülkenin ünlü tortilla ekmeğini neredeyse hemen her yer bulabilir ve tadabilirsiniz. Üstelik Meksika ünü çoktan dünyaya yayılan ‘’Burrito’’ ve ‘’Quesadilla’’ gibi lezzetlerin de merkezi. Eğer et yemekleri ile aranız çok iyi değilse, ülkede 40’a yakın fasulye türü bulunduğunu da hatırlatalım.

Leziz yemeklerin yanı sıra gece hayatıyla da ünlü olan Meksika’da tekila (tequila) ve bira da en çok sevilen içecekler arasında. Ülkede ayrıca birbirinden lezzetli meyve kokteyllerini de birçok yerde bulabilir ve sıcak havalarda serinleyebilirsiniz. 

Meksika’yı yeni yıl döneminde ziyaret ederseniz son derece ilginç bir geleneğe de tanık olabilirsiniz. Ülkede yeni yılın ilk günü kilise çanları 12 kez çalıyor ve bu çanların her çalışında halk bir üzüm tanesi yiyerek yeni yılı umutla ve iyi dileklerle karşılıyorlar.

Meksika Ülke Rehberi