Matera Otelleri Ara

En uygun Matera otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Matera otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Matera Hakkında

İtalya’daki en ilginç turistik yerlerden biri olan Matera, aynı zamanda Lucania olarak da biliniyor. Birbirinden ilginç yeraltı mağaralarıyla ünlü olan Matera, dört mevsim ziyaret edilebilecek bir yerleşim yeri. İlk yerleşimin yaklaşık 7000 yıl önce başladığı Matera’daki bu tarihi mağaraların en çok ilgi göreni ise Città Sotterranea. Eski Kent bölgesi Sasso Barisano (kuzey) ve Sasso Caveoso (güney) olmak üzere iki farklı bölümden meydana geliyor.

Eski Kent’in hemen dışında kireçtaşı kayalarının da bulunduğu Sassi (İtalyancada “taş” anlamına geliyor) mağaraları Matera’da mutlaka görülmesi gereken başlıca yapılar. Şehir meydanındaki barok kiliseler ve mağara kiliselerinin içini görmek için giriş ücreti ödemek gerekiyor. Caveoso mağaralarının giriş ücreti 2018 yılı itibariyle sadece 6 avro.

Matera Centrale'den hareket eden Linea Sassi otobüsleri her 30 dakikada bir I Sassi di Matera'ya gidiyor ve yolculuk da yaklaşık 20 dakikada sürüyor. Matera’nın birçok yerini yürüyerek keşfetmek mümkün. St. Antonius Kilisesi'nin yakınında Matera’nın en ünlü mekanı olan Cafe Stone Age yer alıyor. Dünyanın yüzlerce farklı bölgesinden getirtilmiş saksı çiçekleri ve şirin bir terasın olduğu kafenin manzarası da kesinlikle görülmeye değer.

Matera’da konaklama tesisleri de haliyle mağara konseptine sahip. Hotel Sant'Angelo gibi sıra dışı bir konaklama deneyimi sunan mağara otellerine Matera’nın birçok yerinde rastlamanız mümkün. Bunun yanı sıra restoran ve kafeler de mağara konseptinde dizayn edilmiş. Zaman kavramının olmadığı Matera’daki hediyelik eşya dükkanları ve gece kulüplerinden tutun da yeme içme mekanları ve otellere kadar mekanların tümünün otantik bir havası var.

Matera’da yapılacak aktivitelerin başında 11. ve 12. yüzyıllarda inşa edilmiş tarihi yapıların yan yana bulunduğu daracık Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürümek geliyor. Ayrıca Matera’daki 155 tane mağara kilisesini gezmek için de birkaç haftalık bir tatil planlamanız gerekebilir.