Maritus Otelleri Ara

En uygun Maritus otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Maritus otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Maritus Hakkında

Hint Okyanusu açıklarında bir ada devleti olan Mauritus, Madagaskar’ın doğusunda yer alıyor. Tarihte İlk olarak Arap haritalarında görülen ülke sonrasında Portekizli denizciler tarafından keşfedildi. Daha sonraki dönemlerde ise Hollandalılar, Fransızlar ve İngilizler tarafından egemenlik altına alındı.

Mauritus’un herhangi bir resmi dili olmasa da Fransızca ve İngilizce ülkede yaygın olarak konuşuluyor. 1,5 milyona yaklaşan ülke nüfusunun büyük bir bölümü ise aynı zamanda ülkeye adını veren Mauritus Adası’nda yaşamını sürdürüyor. Ülkeye ait en büyük ikinci ada olan Rodrigues ise Mauritus Adası’na yaklaşık 600 kilometre kadar uzaklıkta.

Neredeyse tamamı volkanik yapıda olan ülkede yıl boyunca yarı tropikal iklim hâkim. Sıcaklıklar ise yaz aylarında 27-30, kış döneminde ise 14-15 derece civarında ölçülüyor. Ekvator çizgisinin güneyinde yer alan ülkede mevsimlerin yaşandığı dönemler de kuzeye göre farklı. Haziran ayından eylül ayına dek kış, aralık başından şubat sonuna dek süren dönemde ise yaz yaşanıyor. İklim farklılığı nedeniyle Mauritus özellikle kış aylarında yaz tatili yapmak isteyen Avrupalı ve Amerikalı turistler tarafından da en çok tercih edilen rotalar arasında.

Mauritus geçmiş yüzyıllarda tamamen yağmur ormanları ile kaplıyken günümüzde gitgide azalan ormanlar nedeniyle bitki örtüsü günümüzde yerini kurak topraklara bırakıyor. Kıtalara ve diğer kara parçalarına uzak konumu nedeniyle sadece Mauritus’a özel bitki ve hayvanları da görebileceğiniz ülkede farklı kuş türlerine rastlayabilirsiniz.

Genellikle Hindistan, Afrika ve Avrupa kökenli göçmenlerin yaşadığı ülkede en yaygın din ise Hinduizm. Avrupalı yerleşimcilerin etkisiyle diğer yaygın dinler ise Hıristiyanlık ve İslamiyet. Mauritus’da görülmeye değer sayıda yer de var. Ülkenin başkenti Port Louis’in dışında Blue-Bay, Grand Bay, Chamarel gibi destinasyonlar bu yerlerin başında geliyor.

Ilıman iklimi sayesinde yılın her döneminde ziyaret için uygun olan ülkede denize girip güneşlenmek isterseniz daha sıcak geçen yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Mauritus damak tadına düşkün gezginler için de tam bir cennet. Ülkede Fransız, İtalyan, Hint ve Afrika mutfaklarından muhteşem lezzetleri bulabilirsiniz. Üstelik son derece leziz balıklar ve ahtapot, kalamar ve karides gibi deniz ürünleri için de ülke doğru adres. ‘’Camaron’’ olarak da anılan acı soslu ıstakozun ve bol baharatlı yemeklerin tadına bakmadan Mauritus’tan ayrılmayın.