Maringa Otelleri Ara

En uygun Maringa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Maringa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Maringa Hakkında

Maringa Brezilya’nın Parana Eyaleti’nde yer alıyor. Kentin ismi Joubert de Carvalho adlı şarkıcının büyük aşkı için bestelediği şarkının en popüler olduğu zamanla kentin kuruluşunun aynı döneme denk gelmesi sonucu sevilen kadın Maria do Ingá’nın isminin zaman içerisinde kısalmasıyla oluşmuş.

Oğlak Dönencesi üzerinde yer alan Maringa humid subtropikal iklimin etkisi altında bulunuyor. Yılın en soğuk dönemi olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında sıcaklık 17 derece civarında ölçülüyor. Kasım ile mart ayları arasında bu değer 24 dereceye kadar yükseliyor. Yıl boyu yağış alan kentin en kurak dönemi temmuz ve ağustos ayları.

Maringa ekonomisi ağırlıklı olarak gıda, kimya ve tekstil sektörlerindeki faaliyetlere dayanıyor. Sınırlı tarım alanlarında ise liderliği kahve üstleniyor. Şehirde her zaman kaliteli, lezzetli ve taze kahve bulmak mümkün.

Yeşil Şehir olarak da anılan Marinda’da park ve bahçelerin yanı sıra geniş doğal yaşam alanları da bulunuyor.  Özellikle doğa yürüyüşü yapmayı sevenler ve doğa fotoğrafçılığına merakı olanlar için Maringa’da birçok güzel bölge mevcut. İlgi çekici peyzajıyla Japon Bahçesi; ağaçlar arasında saklanan göleti ve su aktiviteleri ile Instituto Eneagrama - Virtus Treinamentos, geniş arazisi ve bitki çeşitliliği ile Bosque das Grevileas bunlardan sadece birkaçı. En başından beri bir bahçe kenti olarak planlanan Maringa’da üç önemli ekolojik alan bulunuyor: The Forest Horto, The Park of The Ingá and Forest II.

Maringa Katedrali, sıra dışı mimarisi ve modern görünümü ile kentin en önemli simgelerinden birisi. Willie Davids Stadyumu da 15.300 seyirci kapasitesi ile önemli mimari yapılardan biri. Bunda Maringa halkının yoğun futbol sevgisinin de etkisi bulunuyor; şehir iki ayrı profesyonel futbol kulübüne sahip.